جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1198
  • بازدید دیروز : 1835
  • بازدید این ماه : 22326
عناوین مهم خبری :
نخستين گردهمایی تخصصی توسعه‌گران کسب و کار روستایی

در نخستین گردهمایی و نمایشگاه تخصصی توسعه‌گران کسب و کار روستایی، پروژه ترسیب کربن به عنوان پروژه بین المللی فعال در توسعه روستایی ومنابع طبیعی به ارائه دستاوردها و تجربیات خود پرداخت.

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور فریدن از مراتع شهرستان

دانشجویان رشته های منابع طبیعی دانشگاه پیام نور شهرستان فریدن از طرح مرتعداری نیلاب و ایستگاه تولید بذر قهیز فریدن بازدید کردند.

اجرای طرح کمربند حفاظتی در شهرستان فریدن

طرح کمربند حفاظتی به طول تقریبی پنج کیلومتر در شهرستان فریدن اجرا شد.

مشارکت جمعیت زنان مبارزه با الودگی محیط زیست

اهالی روستای باقرآباد در محدوده پروژه ترسیب کربن اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان، با همکاری جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست اصفهان بیابان های اطراف روستای خود را از زباله های خشک و مواد پلاستیکی زدودند.

کشف و ضبط بیش از چهار و نیم تن چوب و یک تن ذغال غیر مجاز بلوط

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار با اعلام این خبر گفت : ماموران یگان حفاظت این اداره طی سرکشی از کوره های تولید ذغال و همچنین فروشگاههای عرضه آن موفق به کشف و توقیف بیش از 1300 کیلو گرم ذغال غیرمجاز بلوط شدند.

همزمان با برگزاری جشنواره

در این جشنواره که در باغ موزه چهلستون برگزار شد، با رونمایی از تولیدات شش استان در صنعت غذا و گردشگری، محصولات کارگاه های روستایی در پروژه ترسیب کربن اصفهان نیز با هدف ورود تولیدات داخلی به خانه های ایرانی و استفاده از فرهنگ بومی و محلی در چیدمان سفره و آشپزخانه ی ایرانی و در راستای اقتصاد مقاومتی، به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی معرفی شد.

بازدید مسئولان و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از پروژه بین المللی

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت : پروژه بین المللی منارید در چهارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا در هفت کشور اردن ، الجزایر ، ایران ، تونس ، مراکش ، مصر و یمن اجرا می شود

چرای دام درمراتع قشلاقی استان اصفهان آغاز شد

رئیس اداره مرتع ا داره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با بیان مطلب فوق گفت : زمان ورود دام به مراتع قشلاقی اول آبانماه است وتا پایان سال ادامه می یابد.
ابراهیم مسائلی افزود: تعداد 112 فقره طرح مرتعداری درمراتع قشلاقی شهرستانهای نایین ، خوروبیابانک ، آران وبیدگل واردستان تهیه شده که سطحی بیش از یک میلیون هکتار را دربرمی گیرد .

حل و فصل مشکلات مردم شهرستان های برخوار و شاهین شهر(به روایت تصویر )

حل و فصل مشکلات مردم شهرستان های برخوار و شاهین شهر با حضور حسینعلی حاجی نماینده مجلس ، مهندس شاملی مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان ،نورمحمدیان و اکبری روسای منابع طبیعی و روسای جهاد کشاورزی این دو شهرستان

آشنایی با راه کارهای کسب درآمد در شرکتهای  تعاونی منابع طبیعی

اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی بنه بن رود به نمایندگی از روستاییان عضو صندوق های توسعه روستایی در پروژه ترسیب کربن اصفهان، به جهت آشنایی با روش های کسب درآمد و افزایش آن، در کارگاه آموزشی شرکت کردند.

معرفی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان

با حضور فرمانده سازمان بسیج ادارات سپاه صاحب الزمان عج استان، مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و همکاران منابع طبیعی، فرمانده پایگاه بسیج این اداره کل معرفی شد.

قاچاق چوب وذغال عامل تخریب جنگل های دست کاشت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: 600 کیلوگرم چوب قاچاق تاغ حاصل قطع 30 اصله درخت در این شهرستان کشف و توقیف شد.

سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک