جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1160
  • بازدید دیروز : 1835
  • بازدید این ماه : 22288
عناوین مهم خبری :
نشست رییس سازمان جنگل ها با نمایندگان مجلس

مسعود منصور رییس سازمان جنگل هاٰ، مراتع و آبخیزداری کشور روز گذشته با پنج نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

سند تک برگی برای ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی در اردستان صادر شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان گفت: برای ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی واقع در محدوده این شهرستان در سال‌جاری سند تک برگ صادر شده است.

«کتیرا» را خام به خارج می فرستیم /چرا در ایران قوام نمی گیرد؟

۹۵ درصد کتیرای کشور به صورت خام صادر می‌شود؛ در حالی که با فرآوری این محصول می‌توان چندین برابر ارز برای کشورمان به ارمغان آورد.

برتری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان  اصفهان در اجرای طرح های 9 * 99

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به عنوان اداره کل برتر کشوری در اجرای طرح 9 * 99 و اقدام جهش یکساله در 6 ماهه نخست سال جاری شناخته شد .

رفع تصرف 6هکتار از اراضی ملی در شهرستان لنجان

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لنجان از رفع تصرف 61683 متر مربع از اراضی ملی شهرستان لنجان خبر داد

همکاری سازمان جنگل‌ها و سازمان محیط زیست برای تشدید حفاظت از منابع‌طبیعی کشور

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان حفاظت محیط زیست برای تشدید اقدامات حفاظتی در عرصه‌های منابع‌طبیعی کارگروه مشترک تشکیل دادند.

اجرای ۲۸۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری در 11 استان سیل زده کشور

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در ۴ ماه گذشته، عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در ۲۸۰ هزار هکتار از ۱۱ استان سیل‌زده کشور انجام شده که برای آن ۲۶۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

برگزاری جشن تکلیف فرزندان همکاران منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان

جشن تکلیف فرزندان همکاران به صورت غیر حضوری و همراه با مسابقات فرهنگی و اهداء کیف و بسته فرهنگی انجام شد .

برگزاری مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار

طی حکمی از سوی محمد حسین شاملی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، مهدی کیخایی به عنوان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار معرفی و منصوب شد .

جلسه روسای دو سازمان جنگل‌ها و ثبت اسناد کشور برای بررسی طرح کاداستر

سومین نشست مشترک مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و ذبیح الله خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز سه شنبه بیستم آبان ماه پیرامون بررسی عملکرد واحدهای استانی منابع‌طبیعی و ثبت اسناد در خصوص کاداستر اراضی ملی و صدور سند در سازمان ثبت اسناد برگزار شد.

کشف بیش از سه هزار کیلوگرم زغال بلوط قاچاق در خمینی شهر

سه هزار و ۱۸۵کیلوگرم زغال بلوط قاچاق در شهرستان خمینی کشف شد.

۳ هزار هکتار به رویشگاه‌های گیاهان دارویی اصفهان افزوده می‌شود

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: در قالب ۱۵ طرح تاپایان سالجاری سه هزار هکتار به رویشگاه‌های گیاهان دارویی این استان افزوده می‌شود.

اقدامات حفاظتی در منابع طبیعی شدت می‌گیرد

ریس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه هیچ گونه بهره‌داری چوبی قرار نیست از جنگل صورت گیرد و ‏خط قرمز ما ممنوعیت بهره‌برداری چوب از جنگل است خاطرنشان کرد: اقدامات حفاظتی با نظارت و گشت و مراقبت در ‏منابع‌طبیعی شدت می‌گیرد.‏

همت بلند روستاییان هومه فریدونشهر در رونق کشت کرفس کوهی

با همت بلند روستاییان هومه از دهستان پشتکوه موگویی شهرستان فریدونشهر ۳۰ هکتار از رویشگاه‌های طبیعی این روستا زیرکشت کرفس کوهی رفت.

منابع طبيعي ثروت عمومي براي نسل‌های حاضر و آينده است

معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور در سفر به استان فارس گفت: منابع طبيعي ثروت عمومي براي نسل حاضر و نسل‌هاي آينده است و حفظ این ثروت یک ضرورت انکارناپذیر است.

«معجزه آبخیزداری»|بیانیه پایانی همایش ملی آبخیزداری/ قانون مدیریت جامع حوزه آبخیز در مجلس تصویب شود

تصویب مدیریت جامع حوزه آبخیز در مجلس شورای اسلامی از مسائل مهمی است که در بیانیه پایانی همایش ملی آبخیزداری بدان تاکید شده است.

۲۰ هکتار از اراضی مرتعی سلح چین شهرستان سمیرم به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم، گفت: این طرح با همکاری مرتعداران کشت گیاهان دارویی و برای نخستین بار توسط گروه های جامعه نهادCBO انجام گرفت.

اجرای پروژه بیولوژیک (کپه کاری بذور مرتعی) در حوزه آبخیز وهرگان شهرستان فریدونشهر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت: عملیات بذرکاری در عرف های مرتعی مازه ابول و خوش بهار (خرسانک) در سطح 300 هکتار با 35 کارگر محلی در روز در حال اجرا می باشد.

سازمان جنگل ها از هر اقدامی که منجر به حفظ منابع طبیعی شود حمایت می کند

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور روز دوشنبه در جلسه ستاد ملی زراعت چوب گفت: هر اقدامی که منجر به حفظ، توسعه و احیای منابع طبیعی شود سازمان جنگل ها از این اقدام حمایت می کند.

اجرای طرح ذخیره نزولات آسمانی در اردستان

خداپرستان رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری اردستان از اجرای طرح ذخیره نزولات آسمانی در اردستان خبر داد

۷۴۰ هزار هکتار از اراضی کشور تحت پوشش آبخیزداری قرار گرفت

مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان ۷۴۰ هزار هکتار از حوزه‌های آبخیز سیل خیز کشور را تحت پوشش عملیات آبخیزداری و آبخوانداری قرار داده که با ظرفیت ۵۷۰ میلیون متر مکعب کنترل سیلاب در سال به افتتاح رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدل مدیریت بر جنگل ها برداشت بدون چوب است/ همدلی در عین تفاوت نظر یک نعمت است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مدل مدیریت ما بر جنگل ها برداشت بدون چوب است و همدلی در عین تفاوت نظر در منابع طبیعی یک نعمت است.

اخذ سند تک برگ برای 200 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان اردستان

خداپرستان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان گفت : اخذ سند تک برگ برای اراضی ملی با هدف رفع تداخلات با مستثنیات و اراضی اشخاص صورت می گیرد .

فعالیت‌ تشکل‌های مردمی منابع طبیعی اصفهان توسعه می‌یابد

اصفهان - ایرنا - رییس اداره آموزش، ترویج و جلب مشارکت‌های مردمی منابع طبیعی اصفهان گفت: ارتقای کیفیت فعالیت‌های تشکل‌های مردمی منابع طبیعی این استان در دستور کار است.

افزایش ۱۵۰ هکتاری سطح کشت باریجه در کاشان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی

رئیس اداره منابع طبیعی کاشان از تخصیص اعتبار ویژه برای افزایش ۱۵۰ هکتاری سطح زیر کشت باریجه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک