جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 561
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8742
عناوین مهم خبری :
پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه‌های آبخیزداری/ هیچ بندی امسال آبگیری نشد

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: ۱۴ طرح آبخیزداری از سال گذشته تاکنون به دلیل کرونا و مشکلات در توزیع مصالح تنها ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تخریب مراتع با چرای زود هنگام دام

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها با بیان اینکه چرای زودهنگام موجب تخریب و نابودی مراتع می شود گفت: برای جلوگیری از چرای زودرس، اگر پنج اصل با دقت مورد بررسی و از طریق مسئولین مافوق حمایت کامل شود بخش اعظمی ازمشکلات چرای « زود هنگام » حل و ساماندهی کوچ به نحو احسن انجام می شود.

شیب تند بیابانزایی در اصفهان/کانون‌های گردوغبار به ۱۸ نقطه رسید

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: کانون‌های بحرانی گردوغبار به ۱۸ منطقه افزایش یافته و مقابله با این پدیده در استان نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.

3 ميليون و 200 هزار هکتار از اراضي استان بياباني است که از اين ميزان يک ميليون و 500 هزار هکتار آن کانون بحران است

رئيس اداره بيابان زدايي اداره کل منابع طبيعي وآبخيزداري استان اصفهان با گلايه از اعتبارات اندک براي مقابله با بيابان زايي، گفت: بيابان زايي پهنه اي اتفاق مي افتد و بيابان زدايي به صورت نقطه اي انجام مي شود، در اين شرايط بيابان زايي با شيب تندي در حال پيشروي است.

ابطال پروانه چرای دامداران متخلف در استان

دامداران متخلف که قوانین منابع طبیعی را رعایت نمی‌کنند پروانه چرای دام آن‌ها را منابع طبیعی باطل می‌کند.

زمان بندی کوچ عشایر ۳۰ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت اعلام شد

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: عشایر باید تقریبا از ۳۰ فروردین از عرصه های مرتعی مناطق قشلاقی خارج و در تاریخ ۲۰ اردیبهشت تا یکم خرداد وارد عرصه های مناطق ییلاقی شوند.

رئیس سازمان جنگل‌ها: اجرای ۱۴ اقدام محوری در سال ۱۴۰۰ الویت‌گذاری شد

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد بر اساس شعار "تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" ۱۴ اقدام محوری برای ‏اجرا در سال ۱۴۰۰ اولویت‌گذاری شده است.‏

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان رتبه دوم عملکرد کشور را کسب کرد

طی ارزیابی های عملکرد صورت گرفته توسط سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور،اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان موفق به کسب رتبه دوم در میان سایر استانها در شاخص های مختلف عملکردی شد.

تسهیل کردن انجام کارها و فعالیت ها ، مانع زدایی است

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور در ویدئو کنفرانس سراسری با مدیران کل و معاونین ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری سراسر کشور به بررسی عملکرد ادارات کل استان ها و ادارات کل سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین تبیین برنامه سازمان جنگل ها در سال 1400 در کشور پرداخت .

افزایش سه و نیم برابری طرح های مرتعداری

اجرای طرح‌های مرتعداری در اصفهان سه و نیم برابر افزایش یافت.

خطر آتش‌سوزی بیخ گوش جنگل‌ها و مراتع کشور

اوایل خرداد ماه سال گذشته همزمان با فرارسیدن فصل تابستان شاهد وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای در مناطق جنوبی و زاگرسی بودیم؛ آتش‌سوزی‌های متعددی که به‌دلیل کمبود امکانات اطفای حریق از جمله بالگرد، نیروهای آموزش دیده کافی و نبود برنامه و هماهنگی‌های لازم بین دستگاهی باعث از بین رفتن جنگل‌ها، مراتع و موجودات بی‌شماری شد که در این مناطق زیست می‌کردند همچنین به‌دنبال کمک نیروهای داوطلب برای اطفای حریق تعدادی از هموطنان مجروح شدند یا درگذشتند.

اعمال مدیریت 4 برابری در ساماندهی مراتع در یکسال اخیر

ترحم بهزاد مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها ضمن بیان مطلب فوق، مدیریت مراتع در قالب طرح مرتعداری را یکی از اولویت‌های مهم سازمان جنگل ها برشمرد و افزود: مراتع کشور52 درصد اراضی کشور را به خود اختصاص داده است.

پیام تسلیت رئیس سازمان جنگل‌ها به مناسبت فداکاری دو محیط بان استان زنجان

دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پیامی به دکتر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، فداکاری دو تن از محیط‌بان استان زنجان را تسلیت گفت.

استمرار اجرای طرح‌های بیابانزدایی نیاز اساسی نصف ‌جهان

برآیند بررسی های موجود نشان می دهد که پدیده‌های مخرب مانند انتشار ریزگردها و آلاینده های زیست محیطی در اصفهان جدی است که به تاکید کارشناسان اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی و مهار گرد و غبار در استان برغم انجام فعالیت‌های گسترده دولت یازدهم و دوازدهم در این بخش باید استمرار داشته باشد.

سالانه افزون بر ۲ هزار تن گیاه دارویی در اصفهان تولید می‌شود

رییس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: سالانه افزون بر ۲ هزار و ۱۰۰ تُن انواع گیاهان دارویی در عرصه‌های طبیعی این استان تولید می‌شود.

آغاز عملیات کنترل جوانه خوار بلوط در جنگل‌های زاگرسی منطقه پشتکوه

عملیات کنترل جوانه خوار بلوط در جنگل‌های زاگرسی منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر آغاز شد.

تولید سالانه بیش از دو هزار تن گیاه دارویی در استان اصفهان

استان اصفهان از ظرفیت تولید سالانه بیش از دو هزار و ۱۰۰ تُن انواع گیاهان دارویی در عرصه‌های طبیعی استان اصفهان برخوردار است.

جاده‌سازی در جنگل‌های بلوط فریدونشهر منتفی نشده است

رئیس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: طرح احداث جاده در جنگل‌های بلوط فریدونشهر هنوز منتفی نشده است.

حمایت از تعاونی‌های منابع طبیعی به تحقق شعار سال ۱۴۰۰ کمک می‌کند

رییس اداره آموزش، ترویج و جلب مشارکت‌های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: حمایت از تعاونی‌های منابع طبیعی به تحقق شعار سال ۱۴۰۰ بویژه در بخش توسعه، تولید و حفاظت از این داشته‌های با ارزش کمک می‌کند.

از سال ۹۲ تاکنون، ۹۳۱ کیلومتر کمربند حفاظتی در عرصه‌های طبیعی اصفهان ایجاد شد

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: ۹۳۱ کیلومتر کمربند حفاظتی از سال ۹۲ تاکنون در عرصه‌های طبیعی این استان ایجاد شده است.

اجرای طرح‌های مرتعداری در اصفهان ۳.۵ برابر افزایش یافت

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: اجرای طرح‌های مرتعداری در این استان نسبت به سال ۹۲ و آغاز فعالیت دولت افزون بر ۳.۵ برابر افزایش یافته است.

بهار رویایی دلنشین در گلستان‌کوه استان اصفهان

گلستان در کویر، چیزی شبیه به یک رویاست اما این بهار رویایی دلنشین را در کویر مرکزی ایران می‌توان دید، این روزهای بهاری معاشقه گل‌های واژگون "گلستان‌کوه" استان اصفهان در دامن زاگرس سر بلند تابلوی زیبای طبیعت کشورمان را به غایت دلپذیر می‌کند که باید مانا بماند.

رشد ۲۳ برابری پوشش گیاهی در اصفهان تلاشی برای حفظ محیط زیست

رشد ۲۳ برابری طرح‌های جنگلکاری و توسعه پوشش گیاهی در اصفهان نسبت به آغاز فعالیت دولت و اجرای ۱۱ هزار و ۶۰۰ هکتار انواع پروژه‌های مرتبط با این بخش به عنوان یکی از راهبردهای دولت، نقش موثری در حفظ محیط زیست و سلامتی مردم این خطه ایفا می‌کند.

۱۰ هزار هکتار از بیابان‌های اصفهان تا ۴ سال آینده نهالکاری می‌شود

رییس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: تبدیل ۱۰ هزار هکتار از بیابان‌های این استان به جنگل‌های دست کاشت با گونه‌های مقاوم با کم آبی تا چهار سال آینده هدفگذاری شده است.

مجوز ورود ۱۰ روز دیرتر برای عشایر

عشایر باید دستکم ۱۰ روز دیرتر به مناطق ییلاقی وارد شوند.

سخن روز

برترین مردم سودمندترین آنها است به مردم (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک