جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1057
  • بازدید دیروز : 1722
  • بازدید این ماه : 39387
اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بهره برداران منابع طبیعی استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان بیش از 65 میلیارد ریال تسهیلات ، توسط صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان به سهامداران این صندوق اعطاء گردید.

جلسه مشترک مدیران منابع طبیعی وبنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

اولین جلسه مشترک مدیران منابع طبیعی وبنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان درشهرستان نجف آباد برگزار گردید .
ابتدا دراین گردهمایی مهندس غلامحسین خانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان هدف از برگزاری این جلسه کاری را بررسی مسائل ومشکلات بنیاد مسکن وایجاد تعامل بیشتر بین دو دستگاه برای رفع موانع احتمالی برشمرد .

بازدید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از شهرستان بویین میاندشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، محمد حسین شاملی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، به اتفاق رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بوئین و میاندشت با حضور در دفتر فرماندار ، با آقای طحانیان زاده دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه منابع طبیعی و حفظ و حراست از مراتع ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

8مرداد به عنوان روز جنگل انتخاب شد

در نشست کارگروه مشترک رسانه ملی، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگلها مقرر شد با توجه به شروع موج سفرهای تابستانی و به منظور اطلاع رسانی و آموزش همگانی برای ارتقای حفاظت از جنگل ها، هشتم مرداد با عنوان روز جنگل رمز حیات ، تعیین و برنامه های ویژه ای در شبکه های ملی و استانی صدا و سیما پخش شود.

بازنشسته پویا وبرجسته منابع طبیعی

مهندس محمد میرمحمدصادقی کارشناس ارشد باز نشسته پس از30 سال کار وتلاش درمنابع طبیعی استانهای مختلف نظیر هرمزگان ، کرمان ، چهار محال وبختیاری واصفهان به مدت 14 سال به تدریس دررشته های مختلف GIS و GPS درمراکز آموزش های مختلف مشغول است .

برداشت 2900 تن محصولات فرعی از جنگل ها و مراتع استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره بهره برداری این اداره کل گفت: در رویشگاه های طبیعی استان اصفهان 300 گونه گیاه داروئی، صنعتی، خوراکی و ادویه ای که به آنها محصولات فرعی جنگل و مرتع گفته می شود شناسایی شده که در 9/6 میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان گسترده شده اند.

برداشت کتیرا در شهرستان فریدن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدن از آغاز برداشت کتیرا از گون خرمنی زرد خبر داد.

رفع تصرف از اراضی ملی در شهرستان آران و بیدگل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل از رفع تصرف از اراضی ملی در شهرابوزیدآباد توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان خبر داد.

برخورد قاطع با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در عرصه های منابع طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار اعلام کرد به رغم مشخص نمودن جایگاه های تخلیه نخاله ساختمانی در مناطق مختلف شهرستان طی مشاهدات مکرر عوامل یگان حفاظت شهرستان و همچنین تماس همیاران طبیعت و مردم محلی روستاهای مجاور عرصه های منابع طبیعی مبنی بر تخلیه نخاله های ساختمانی در این عرصه ها، این اداره تصمیمات قاطع و جدی جهت برخورد با این متخلفان اتخاذ کرد.

فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی با مجموعه کتاب های کودک و نوجوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، با توجه به لزوم فرهنگسازی و آشنایی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی ، کتاب فرود اضطراری در خلیج فارس ، با محتوای هیجان انگیز که علاوه بر زنده نگه داشتن اسم خلیج فارس در ذهن کودکان ، مسائل زیست محیطی و آلودگی های خلیج فارس را بیان می کند ، به چاپ رسید .

طرح جامع مطالعاتی – عملیاتی مدیریت کانون های گرد و غبار اصفهان تهیه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در پنجمین کارگروه استانی کنترل پدیده گرد و غبار که در سالن جلسات استانداری اصفهان برگزار گردید، اولویت کنترل کانون های گرد و غبار استان اصفهان شناسایی شد.

بزرگترین باند قاچاق چوب و زغال در شهرستان آران و بیدگل متلاشی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از متلاشی شدن بزرگترین باند قاچاق چوب و تهیه زغال درخت تاغ در محمدآباد ابوزیدآباد خبر داد.

سخن روز

هر گاه شنیدی شخصی آبروی مردم را می ریزد ، بکوش تا تو را نشناسد . امام حسن (ع)

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک