جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 915
  • بازدید دیروز : 1722
  • بازدید این ماه : 39245
ضرورت مدیریت مؤثر وکارآمد تعاونی های منابع طبیعی

مدیریت کارآمد تعاونی های منابع طبیعی گامی مؤثر درجهت جلب مشارکت فعال بهره برداران عرصه های منابع طبیعی محسوب می شود.

وقوع  تعداد 66 فقره آتش سوزی  در جنگل  ها و مراتع  استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با آتش سوزی برگزار شد . مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در این برنامه اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 66 فقره آتش سوزی در وسعتی به مساحت 340 هکتار در شهرستان های غرب و جنوب استان به وقوع پیوسته است .

گرد همایی کارشناسان  طرح های ماده 3

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، گرد همایی کارشناسان ناظر ماده 3 قانون حفاظت و حمایت برگزار شد . در این برنامه مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان گفت : حق بهره برداری از اراضی ملی به منظور احیاء عرصه های بیابانی و کاشت گونه های جنگلی به صورت دیم به مردم واگذار شده و زمینه مشارکت آن ها را فراهم نموده است .

وقوع 39 مورد آتش سوزی درمراتع استان اصفهان

جلسه کمیته بحران آتش سوزی دراداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان برگزار شد.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان درطی این جلسه گفت : درحال حاضر با وجودتجهیزات وامکانات ووجود تیم های اطفاء حریق ، همیاران طبیعت وقرقبانان افتخاری باز شاهد آتش سوزیها ی نسبتاً وسیعی درسطح استان هستیم .

کنفرانس خبری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان

- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: پروژه انتقال پساب شمال اصفهان برای کاشت پنج هزار هکتار نهال در دشت سجزی به دلیل مخالفت کشاورزان روی زمین مانده است.

اثرات بیابان زایی بر فرهنگ و تمدن

به بعد مادی فرهنگ تمدن گفته می شود . تمدن مربوط به پدیده های اجتماعی است که در اثر آن ملتی توانسته با غلبه بر طبیعت از بربریت رسته و در اثر ایجاد فنون و اندیشه و تدبیر زندگی راحتی به وجود آورد که آثار آن پس از گذشت زمان ، تمدن ملتی را به صورت مادی و عینی در ابنیه ، تکنولوژی ، کتب و آثار هنری متجلی می سازد

خاطره حضور استاد فقید حمید سبزواری

خاطره حضور استاد حمید سبزواری و قرائت شعر کویر در جشنواره شعر منابع طبیعی گرامی باد

تقدیر ازمدیران ثبت اسناد واملاک

درجلسه شورای حفاظت از اراضی ملی ومنابع طبیعی استان اصفهان که به ریاست رئیس کل دادگستری وبا شرکت سایر اعضاء شورای حفاظت استان برگزارشد. با اهداء لوح معاون حفاظت واموراراضی سازمان جنگل ها ، مراتع وآبخیزداری کشور ازخدمات بهبهانی مدیرکل ثبت وکارکنان این اداره کل که درسال 94 همکاری مؤثری درصدور اسناد مالکیت اراضی ملی داشته اند تقدیر بعمل آمد.

توقیف محموله قاچاق چوب بلوط

با تلاش نیروهای یگان حفاظت شهرستان اصفهان ، حدود 3000 کیلوگرم چوب قاچاق کشف شد.

سفر مطبوعاتی به شهرستان فریدونشهر

خبرنگاران مطبوعات استان اصفهان پس از طی مسافت طولانی از پروژ ه های حفاظتی روستاهای غرب فریدونشهر بازدید نمودند.

اجرای 17 طرح مرتعداری درشهرستان بوئین ومیاندشت

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بوئین ومیاندشت بااعلام این مطلب افزود:طرح های یاد شده درمساحت 18 هزارهکتار ازمراتع این شهرستان اجرا شد که حدود یک چهارم ظرفیت دامی مراتع شهرستان رادربرمی گیرد .

سخن روز

نه به چیزی که از دست میدهید نا خشنود شوید و نه به چیزی که به دست می اورید خوشحال و شادمان . چرا که هر دو ناپایدار است و فانی

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک