جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1541
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90568
عناوین مهم خبری :
سالانه 2700 تن محصول فرعی از مراتع استان اصفهان برداشت می شود
رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  در جمع کارشناسان بهره برداری شهرستان های استان اصفهان با بیان این مطلب گفت :  سیاست ها و راهبرد های حفاظت ، احیاء ، بهره برداری و صادرات گیاهان دارویی ، صنعتی ( محصولات  فرعی جنگل ومرتع ) از جانب سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور ابلاغ شده است و بر این اساس ، راهبرد اصلی سازمان ، حفاظت از رویشگاه ها و در کنار  آن مدیریت بهره برداری با مشارکت جوامع  محلی و تشکل ها و تعاونی های منابع  طبیعی است .
 

آبتین میرطالبی افزود : هر گونه بهره برداری از گیاهان دارویی ، صنعتی در عرصه های منابع طبیعی و ملی نیازمند اخذ مجوز و صدور پروانه حمل از سازمان متبوع و ادارات کل می باشد و برداشت  و حمل این محصولات بدون اجازه ادارات منابع طبیعی شهرستان ها ، تخلف محسوب می گردد .
 وی خاطر نشان ساخت در استان اصفهان 118 فقره طرح بهره برداری محصولات فرعی در سطح 878600 هکتار تهیه شده است و هر سال در حدود 2700 تن محصول فرعی از 45 گونه  گیاه دارویی به ارزش 130 میلیارد ریال برداشت می شود . عمده ترین  محصولات فرعی گیاهان دارویی برداشت شده  استان شامل انواع کتیرا ، برگ کلوس ( کرفس کوهی ) آنغوزه و همچنین محصولاتی از جمله موسیر ، آویشن ، زیره سیاه ، تره کوهی و سماق می باشد .گفتنی است  در سال گذشته  در قالب 215 فقره قرارداد بهره برداری  در سطح 45700 هکتار بیش از 55 تن انواع محصولات فرعی برداشت شده که از این محل در آمد بهر برداران  بیش از 80 میلیارد ریال بوده است . پیش بینی می شود  در سالجاری نیز تولید محصولات فرعی جنگل و مرتع همانند سال گذشته  ادامه داشته باشد .
بازدید : 2553
7 خرداد 1393 ساعت 09:56 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

دنیا منزل گذران و آخرت منزل جاودان است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک