جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 132
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26433
عناوین مهم خبری :
شورای بسیج سازمان جنگل ها به یاد سردار سلیمانی نهال کاشت

اعضای شورای بسیج سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که جهت شرکت در گردهمایی فرهنگی - آموزشی بسیج به مشهد مقدس سفر کرده بودند برای پاسداشت خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تعدادی اصله نهال تقدیم زمین کردند. 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، این اقدام نهال کاری بسیج، روز چهارشنبه سی ام بهمن ماه با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی و با یاد شهید سرافراز سپاه اسلام، حاج قاسم سلیمانی در اراضی ملی جنوب شهر مشهد انجام شد.

به گفته رئیس اداره جنگل کاری و جنگل داری اداره کل منابع طبیعی استان خراسان رضوی، پروژه کمربند سبز جنوبی مشهد به مساحت 19 هزار هکتار در اراضی جنوب غرب تا جنوب شرق مشهد با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان و شهرداری مشهد در حال اجراست که تاکنون 4 هزار از این اراضی تحت پوشش نهال کاری انواع گونه های مثمر و غیرمثمر قرار گرفته است.

محمود قربانی مقدم افزود: از 14 آذر امسال تاکنون 350 هکتار نهال کاری ‌شده و تا آخر سال جاری این رقم به 800 هکتار افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: طی این پروژه مشترک، آماده سازی عرصه و تامین نهال به عهده اداره کل منابع طبیعی استان و کاشت و آبیاری و مراقبت از نهال ها به عهده شهرداری مشهد است.

قربانی مقدم نهال های کاشته شده در کمربند سبز جنوبی مشهد را زبان گنجشک، ارس، توت، کاج، سرو، بنه، سنجد، زیتون تلخ و ارغوان نام برد و با توجه به ویژگی های کلانشهر مشهد تصریح کرد: شهر بزرگ مشهد به عنوان دومین کلانشهر کشور با معضل ترافیک و آلودگی هوا روبروست که اجرای کامل این پروژه نقش عمده ای در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

رئیس اداره جنگل کاری و جنگل داری منابع طبیعی استان خراسان رضوی همچنین یادآور شد: با اجرای این طرح جنگل کاری، علاوه بر کوتاه شدن دست متصرفان و سودجویان از اراضی ملی، تفرج گاه مناسبی برای ساکنین و زائران مشهد مقدس فراهم خواهد آمد.

 

 

 

بازدید : 818
5 اسفند 1398 ساعت 06:27 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

دنیا منزل گذران و آخرت منزل جاودان است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک