جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 136
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26437
عناوین مهم خبری :
۱۰ هزار اصله درخت در کاشان توزیع می‌شود

محمدمهدی شریفی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این درختان از دوشنبه، ۱۲ اسفندماه در نهالستان این اداره توزیع خواهد شد.

وی این درختان را شامل توت، سنجد، زیتون تلخ، اقاقیا، بنه، کاج و سرو برشمرد و یادآور شد: شعار امسال هفته منابع طبیعی «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان اضافه کرد: برخی دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها که درخواست زیاد درخت داشتند با معرفی‌نامه به مرکز استان، درخت تحویل خواهند گرفت.

وی با غنیمت شمردن هفته منابع طبیعی برای بهره‌گیری از توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی به منظور فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ درختکاری بیان کرد: با توجه به آلودگی هوا، درخت‌ها با جذب گازهای مضر مانند دی‌اکسیدکربن، اکسیژن خالص برای تنفس در اختیار شهروندان می‌گذارند.

شریفی، جلب مشارکت بیشتر مردم برای گسترش ایجاد فضای سبز در شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها، پادگان‌ها، تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک و آلودگی هوا همچنین حفظ ذخیره ژنتیکی گونه‌ها را از دیگر هدف‌های توزیع این میزان درخت برشمرد.

مساحت عرصه‌های منابع طبیعی کاشان ۳۷۵ هزار هکتار است که ۷۵ درصد وسعت این شهرستان را شامل می‌شود.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان با ۱۸۲ هزار هکتار مرتع ییلاقی و ۱۷۸ هزار هکتار مرتع قشلاقی در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان دارد.

۱۵ تا ۲۱ اسفندماه با عنوان هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شده است.

بازدید : 1736
12 اسفند 1398 ساعت 06:59 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک