جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 442
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8623
عناوین مهم خبری :
سمنان/ایجاد نهالستان‌ها علاوه بر اشتغالزایی موجب توسعه اقتصادی است

سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حاشیه مراسم روز درختکاری بیان داشت: درختکاری یکی از مؤلفه‌های مهم برای حفظ طبیعت است و باید همه تلاش کنیم در این ایام درخت بکاریم زیرا درختکاری به زندگی سالم کمک می‌کند.

سید حسن میرعماد رئیس ستاد بزرگداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: روز درختکاری فرصتی برای توجه بیشتر به فضای سبز است و باید همه ما کاشت درخت را جدی بگیریم و فضای کوچکی از محیط کار خود، زندگی را به کاشت نهال و درخت اختصاص دهیم تا از زیبایی الهی برخوردار شویم.

وی با بیان اینکه تولید نهال در نهالستان‌ها استان سمنان به حفظ منابع آب و خاک کمک می‌کند، یادآور شد: ایجاد نهالستان‌ها علاوه بر اشتغالزایی موجب توسعه اقتصادی منطقه هم خواهد شد.

میرعماد گفت: امروزه توسعه و پیشرفت شهرها سبب آسیب  و تخریب طبیعت شده است که باید برنامه‌هایی برای ترمیم طبیعت تدوین شود و اقداماتی برای جبران خسارت به طبیعت برنامه ریزی شود.

سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد: افزایش مشارکت‌های مردمی، بهره گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و ایجاد حساسیت اقشار مختلف برای صیانت از عرصه های منابع طبیعی ، محیط زیست ضروری است.

وی با اشاره به نقش مردم و مشارکت‌های تأثیرگذاردر عرصه‌های منابع طبیعی افزود: مردم سرمایه ارزشمندی برای حفظ و نگهداری منابع طبیعی محسوب می‌شوند و این هفته فرصت مناسبی برای مشارکت اقشار مختلف جامعه در سراسر استان است.

سید حسن میرعماد رئیس ستاد بزرگداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۱۵الی ۲۱ اسفندماه هر سال هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نامگذاری شده است و نخستین روز این هفته در تقویم تاریخ به نام روز «درختکاری» ثبت شده است و امسال با توجه به شعار هفته (نهالکاری همگانی، برای ایرانی سر سبز) که در این روز مردم با حضور در عرصه‌های منابع طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو می‌روند و با انجام این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می‌گردانند.

میرعماد اضافه کرد: فضای سبز، در ایجاد هوای پاک بسیار موثر است و با توجه به چشم نوازی و آثار روانی که بر روی مردم و جامعه دارد همه باید بدرستی مسئولیت خود را نسبت به حفظ محیط زیست و جامعه‌ای که در آن زندگی می کنند، بشناسند تا ان شاءالله جامعه بهتری داشته باشیم.

میرعماد در پایان با اشاره به اهداف اجرای پروژه‌های آبخیزداری در سال جاری گفت: مهمترین دستاورد اجرای پروژه‌های آبخیزداری جلوگیری از فرسایش خاک، سیلاب، احیای قنات‌ها و چشمه‌ها و پویش گیاهی منطقه در استان سمنان است

بازدید : 1188
19 اسفند 1398 ساعت 08:29 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه (مطلبى) بپرسى براى دانستن بپرس نه براى خرده‌‏گیرى زیرا که نادان یاد گیرنده شبیه عالم است و عالم خرده‌‏گیر شبیه نادان. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک