جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1079
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90106
عناوین مهم خبری :
همزمان با هفته منابع طبيعي 14 پروژه آبخيزداري در استان تهران به بهره برداري مي رسد
 

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران از افتتاح و به بهره برداري رسيدن 14 پروژه آبخيزداري در استان تهران با اعتباري بالغ بر 230 ميليارد ريال در هفته منابع طبيعي سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- احمد طاهري با بيان اينكه اين پروژه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي به مرحله اجرا درآمده است گفت: اين پروژه ها در 5 شهرستان تهران، ري، شميرانات، دماوند و فيروزكوه مورد بهره برداري قرار خواهند گرفت .

وي با اشاره به اينكه هدف اصلي اجراي اين پروژه ها كنترل و كاهش سيلاب و فرسايش خاك است افزود : با توجه به شرايط تغييرات اقليمي و تشديد سيلاب ها تداوم اجراي پروژه هاي آبخيزداري در حوزه هاي آبخيزاستان تهران به عنوان پروژه هاي راهبردي از اهميت خاصي برخوردار بوده و مورد تأكيد مي باشد.

اين مسئول منابع طبيعي استان تهران پروژه هاي آبخيزداري را راهكاري علمي و عملي براي حفاظت از منابع پايه آب و خاك دانست و خاطر نشان كرد: اين پروژه ها علاوه بر كنترل و كاهش سيلاب و فرسايش خاك موجب تقويت سفره هاي آب زيرزميني و بهبود پوشش گياهي مي شوند.

طاهري ادامه داد:‌ پروژه هاي آبخيزداري قابل افتتاح در قالب اقدامات مكانيكي شامل احداث بندهاي سنگي- ملاتي و سنگي-گابيوني به مرحله اجرا درآمده است
 
بازدید : 1073
21 اسفند 1398 ساعت 11:05 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه شنیدی شخصی آبروی مردم را می ریزد ، بکوش تا تو را نشناسد . امام حسن (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک