جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1964
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 93036
عناوین مهم خبری :
کنترل کوچ در سال ۹۹ در شهرستان سمیرم
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: طبق سنوات گذشته و همچنین به منظور جلوگیری از ورود زود هنگام عشایر امسال از  ۲۵ اسفند ماه با استقرار ۳  پاسگاه در مبداء  ورودی روستاهای چهارراه و  قبر كیخا و زمان كهریز مدیریت کوچ آغاز می گردد.
علی پور عسگر اظهار كرد: هر پاسگاه با چندین نیرو مشتکل از کارشناسان ومامورین یگان حفاظت 24 ساعته تا زمان ورود عشایر به مناطق ییلاقی درمرزهای عشایری حضور خواهند داشت .  همچنین گشت های سیار و پشتیبانی مرکز  در سطح شهرستان نیز همزمان با استقرار پاسگاهها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
وی خاطر نشان كرد: هدف از این اقدام علاوه بر جلوگیری از ورود زودهنگام عشایر و چرای دام ها، جلوگیری از تخریب طبیعت بویژه ریشه كنی گیاهان مرتعی و دارویی بوسیله افراد غیر بومی است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم اظهار كرد: تقویم كوچ طبق دستور العمل سازمان ۲۵ اردیبهشت ماه هر سال است و عشایر و دام هایی كه زودتر از این تاریخ وارد مراتع ییلاقی شوند متخلف هستند و با آنها برخورد قضایی خواهد شد . وی با توجه به شیوع ویروس کرونا از کلیه بهره برداران درخواست کرد برای حفظ سلامتی خود و خانواده هایشان  قبل از این تاریخ نسبت به کوچ اقدام ننمایند.


گفتنی است شهرستان سمیرم در جوار دنا و زاگرس مركزی به عنوان یكی از مناطق اصلی ییلاق عشایر كشور به شمار می رود.
که با 7 هزار بهره بردار عشایری  با 1 میلیون  و 300 هزار رأس دام هر ساله ییلاق را در سمیرم و قشلاق را در استان های گرمسیر می گذرانند.

بازدید : 1936
24 اسفند 1398 ساعت 05:43 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک