جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 519
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8700
عناوین مهم خبری :
کنترل کوچ در سال ۹۹ در شهرستان سمیرم
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: طبق سنوات گذشته و همچنین به منظور جلوگیری از ورود زود هنگام عشایر امسال از  ۲۵ اسفند ماه با استقرار ۳  پاسگاه در مبداء  ورودی روستاهای چهارراه و  قبر كیخا و زمان كهریز مدیریت کوچ آغاز می گردد.
علی پور عسگر اظهار كرد: هر پاسگاه با چندین نیرو مشتکل از کارشناسان ومامورین یگان حفاظت 24 ساعته تا زمان ورود عشایر به مناطق ییلاقی درمرزهای عشایری حضور خواهند داشت .  همچنین گشت های سیار و پشتیبانی مرکز  در سطح شهرستان نیز همزمان با استقرار پاسگاهها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
وی خاطر نشان كرد: هدف از این اقدام علاوه بر جلوگیری از ورود زودهنگام عشایر و چرای دام ها، جلوگیری از تخریب طبیعت بویژه ریشه كنی گیاهان مرتعی و دارویی بوسیله افراد غیر بومی است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم اظهار كرد: تقویم كوچ طبق دستور العمل سازمان ۲۵ اردیبهشت ماه هر سال است و عشایر و دام هایی كه زودتر از این تاریخ وارد مراتع ییلاقی شوند متخلف هستند و با آنها برخورد قضایی خواهد شد . وی با توجه به شیوع ویروس کرونا از کلیه بهره برداران درخواست کرد برای حفظ سلامتی خود و خانواده هایشان  قبل از این تاریخ نسبت به کوچ اقدام ننمایند.


گفتنی است شهرستان سمیرم در جوار دنا و زاگرس مركزی به عنوان یكی از مناطق اصلی ییلاق عشایر كشور به شمار می رود.
که با 7 هزار بهره بردار عشایری  با 1 میلیون  و 300 هزار رأس دام هر ساله ییلاق را در سمیرم و قشلاق را در استان های گرمسیر می گذرانند.

بازدید : 2150
24 اسفند 1398 ساعت 05:43 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن کس که از روزگار تجربه آموخت ، هرگز فریب جهانیان را نخواهد خورد . ( امام حسن عسکری ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک