جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1608
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 75508
عناوین مهم خبری :
اعزام دهمین اکیپ پیشگیری از کوچ زودهنگام عشایر به استان فارس
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سمیرم بیان داشت: با نزدیک تر شدن عشایر تیره قره قانی به سمت روستای خسروشیرین آباده  دهمین اکیپ کارشناسان و ماموران منابع طبیعی شهرستان سمیرم از پاسگاه قبر کیخا به سمت آباده اعزام شدند.
 در این  اقدام اکیپ اعزامی بصورت چهره به چهره با عشایری که به صورت پیاده از شمال استان فارس قصد ورود زودهنگام به مراتع سمیرم را داشتند صحبت کرده وضمن ارایه آموزش های لازم در خصوص اثرات منفی کوچ زودهنگام  و حضور دام ها در این موقع از سال که منجر به کوبیدگی خاک مراتع و از بین بردن جوانه های نورسته گیاهان مرتعی می شود ، نسبت به اخذ تعهد در رعایت زمان کوچ که ۲۵ اردیبهشت می باشند اقدام نمودند . همچنین به آنها اعلام گردید که در صورت عدم رعایت این مساله از ورود آنها به مراتع شهرستان سمیرم جلوگیری خواهد شد .
با روند اعزام اکیپ های متعدد تاکنون خوشبختانه نسبت به سنوات گذشته مدیریت کوچ شهرستان سمیرم وضعیت بهتری را داشته است و انتظار میرود کمک قابل توجهی به وضعیت پوشش گیاهی مراتع شود.
شهرستان سميرم در ضلع شمالي دنا و زاگرس مياني با 150 روستا و آبادي، شش شهر و چهار بخش و افزون بر يكصد هزار نفر جمعيت روستايي، شهري و عشايري، با 455 هزار هكتار عرصه هاي ملي و طبيعي در160كيلومتري جنوب اصفهان و 164 كيلومتري شمال ياسوج واقع است.

افزون بر چهار هزار و 700 خانوار عشايري از چهار طايفه دره شوري، عمله، فارسيمدان و شش بلوكي ايل بزرگ قشقايي به مراتع این شهرستان وارد شده و دام هایی خود را تعلیف می نمایند.


بازدید : 854
4 اردیبهشت 1399 ساعت 05:28 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک