جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1736
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 92808
عناوین مهم خبری :
کارگاه آموزشی اصول و مبانی حقوق منابع طبیعی برگزار شد

در راستای تاکیدات رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر آشنایی مدیران و روسای ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها با موضوعات مختلف منابع‌طبیعی بویژه مبانی حقوق در منابع طبیعی، عصر روز گذشته کارگاه آموزشی اصول و مبانی حقوق منابع طبیعی به صورت ویدئو کنفرانس در محل سازمان جنگل‌ها برگزار شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها  مسعود منصور در این کارگاه آموزشی خواستار آشنایی مدیران با کلیات حقوق منابع‌طبیعی شد و افزود: روسای ادارات منابع‌طبیعی در دورترین نقاط کشور نماینده رییس سازمان جنگل‌ها در شهرستان هستند و برای پاسخگویی در جوامع مختلف و مردم و افکار عمومی باید با مبانی و اصول حقوقی آشنایی داشته و بتوانند از منابع‌طبیعی دفاع کنند.
منصور همچنین گفت: وقتی از یک مدیر منابع طبیعی در یک محفل سخنرانی سوالی حقوقی و یا دیگر موضوعات مرتبط با منابع طبیعی پرسیده شود او نمی تواند بگوید دست نگه دارید تا من کتاب قانون را ببینم که چه نوشته تا پاسخ شما را بدهم.
وی گفت: در بسیاری از قراردادهای منابع‌طبیعی اشکالات حقوقی وجود دارد و کلماتی که به کار می‌رود همه بار حقوقی دارند و این‌ها باید بازنگری و آسیب شناسی شود تا بعضاً دچار مشکل نشویم.   
رییس سازمان جنگل‌ها تکرار این کارگاه آموزشی را به شکل مستمر در زمینه حفوقی و سایر مسایل مانند: جنگل، مرتع، بیابان و آبخیزداری خواستار شد و تاکید کرد که مدیران و روسای ادارات شهرستان ها خود را در بخش‌های مختلف منابع‌طبیعی مسلح به اطلاعات کنند.

**عدم آشنایی با مبانی حقوق خسارت در منابع طبیعی را به همراه دارد
در این کارگاه آموزشی رضا افلاطونی مدیر کل دفتر حقوقی سازمان جنگل ها از اهمیت و ضرورت برگزاری این کارگاه سخن به میان آورد و گفت: اگر از قانون و مبانی حقوق آشنایی لازم نداشته باشیم قطعاً در تصمیم‌گیری‌ها خسارت خواهیم دید.
وی از تدوین تقویم آموزشی با مبانی حقوق در منابع طبیعی خبرداد و تصریح کرد: در این تقویم که دوره‌های آموزشی کارشناسان حقوقی و روسای ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها دیده شده است به زودی  جهت اجرا به استان ها ابلاغ می شود.
افلاطونی حقوق را مجموعه‌ای از قوانین و مقررات برشمرد که انسان‌ها بواسطه زندگی اجتماعی باید به آن پایبند باشند تا نظم و پایداری در جامعه حاکم شود.
بر اساس این گزارش، در این کارگاه آموزشی، عباس فدایی معاون دفتر حقوقی درباره ملی شدن اراضی و نحوه اعتراض و قلندری مشاور دفتر حقوقی درباره روش‌های بهره‌برداری از اراضی به عنوان مدرس این دوره مطالب خود را به شکل ویدئو کنفرانس ارائه کردند.


 

بازدید : 881
14 تیر 1399 ساعت 05:58 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک