جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 297
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26598
عناوین مهم خبری :
رئیس سازمان مدیریت بحران کشورخبرداد؛ تامین اعتبار ۶۵ میلیاردی برای حفظ جنگل‌ها
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر وجود هماهنگی میان دستگاه ها در آتش سوزی های اخیر، از تامین اعتبار ۶۵ میلیاردی به منظور روان تر شدن عملیات اطفا حریق جنگل ها از سوی این سازمان خبر داد.
اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت وگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که چرا در آتش سوزی‌های دو ماه گذشته جنگل‌ها و مراتع کشور شاهد ناهماهنگی و تأخیر در تأمین و ارسال تجهیزات بوده‌ایم، با اشاره به اینکه براساس قانون وزارت جهاد کشاورزی مسئول حفظ جنگل‌ها را برعهده دارد و ردیف اعتباری مشخص و ایجاد سازمان مستقل جنگل‌ها و مراتع به همین دلیل ایجاد شده است، گفت: فرماندهی نظام مند در خصوص آتش سوزی‌ها بر عهده این سازمان است و بیش از ۳ هزار نیروی فعال در اختیار دارند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت بحران کشور هم از بعد حمایتی با وزارت جهاد کشاورزی برای مهار آتش سوزی‌ها همکاری می‌کند، اظهار داشت: در سال‌های گذشته برای خرید ۳۰۰ خودروی کمک دار و خرید ۳۵ هزار تجهیزات انفرادی به این دستگاه کمک کرده‌ایم.
نجار در خصوص خرید بالگردهای آبپاش نیز توضیح داد: در سال ۹۴ برای خرید بالگرد ۸ میلیارد تومان اعتبار تأمین شد و در اختیار وزرات دفاع قرار دادیم و این وزارتخانه به ساخت بسکت های و منابع برداشت آب اقدام کرد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه از سال ۹۴ به بعد علی رغم درخواست‌های مکرر اعتباری در این زمینه از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین نشده بود، گفت: تا پایان سال ۹۸ مبلغ ناچیزی تأمین شد که کفاف نمی‌کرد.
وی اظهار داشت: در سال ۹۹ هم که با افزایش تعداد آتش سوزی‌ها مواجه شدیم باز هم تأمین اعتبارات با همان کیفیت ادامه داشت تا اینکه با پیگیری‌هایی که داشتم، در نهایت گزارش را به تقدیم دفتر رئیس جمهور کردم و با دستور ویژه روحانی یک اعتبار ۱۵ میلیارد تأمین شد.
وی افزود: علاوه بر این اعتبار، یک اعتبار ۵۰ میلیاردی دیگر هم در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت و باعث روان تر شدن عملیات اطفا حریق جنگل‌ها در کشور شد.
نجار با تاکید بر اینکه هماهنگی میان دستگاه‌ها در سطح بالا وجود دارد، از وجود ناهماهنگی در سطوح پایین‌تر اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: به منظور سریع‌تر واکنش نشان دادن در مقابل حوادث جنگل، کارگیری نیروهای محلی در دستور کار قرار گرفته است.
بازدید : 674
1 مرداد 1399 ساعت 05:25 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک