جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 365
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26666
عناوین مهم خبری :
۳.۵ هکتار مراتع بویین و میاندشت طعمه حریق شد

منصور شیشه‌فروش در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: حدود ساعت ۱۴ امروز وقوع حریق در مرتع یادشده بویین و میاندشت گزارش شد که با اطلاع‌رسانی به‌موقع و تلاش تیم‌های امدادی و آتش نشانی، یگان حفاظت از منابع طبیعی و تیم‌های محلی و دهیاری‌ها این حریق، کنترل و در مدت ۱.۵ ساعت اطفا شد.

دره ساری، روستایی از توابع بخش کرچمبو شهرستان بویین و میاندشت در غرب اصفهان است و این منطقه کوهستانی و دارای عرصه های منابع طبیعی زیادی است.

وی ادامه داد: بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه)  نیز چهار هکتار از مراتع نماگرد شهرستان فریدن و یک هکتار از مراتع قلعه عطا شهرستان خوانسار طمعه حریق شد که با تلاش ۲ ساعته تیم‌های امدادی و آتش نشانی، یگان حفاظت از منابع طبیعی و نیروهای محلی و دهیاری‌ها اطفا شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۴۲ فقره آتش‌سوزی در مراتع شهرستان‌های سمیرم، نطنز، فریدن، فریدونشهر، بویین و میاندشت و شاهین‌شهر و میمه رُخ داد، افزود: دلیل وقوع این حادثه‌ها بی‌احتیاطی گردشگران، مرتعداران و دامداران است.

وی از مردم خواست با مشاهده آتش در مراتع و عرصه‌های زیست محیطی، آن را در اسرع وقت به شماره‌های ۱۱۲ هلال احمر یا ۱۵۰۴ فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

حدود ۲ میلیون هکتار از اراضی مرتعی استان، مستعد آتش‌سوزی است که بیشتر آن در شهرستان‌های غربی و جنوبی قرار دارد و به همین دلیل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درخواست کرد تا ۲ پایگاه دائمی اطفای حریق در این مناطق ایجاد کند.

۹۵ درصد از عوامل آتش سوزی در مراتع، انسانی و ناشی از غفلت گردشگران، ساکنان و دامداران است.

سال گذشته ۲ فقره آتش سوزی در ۲.۵ هکتار از جنگل‌های فریدونشهر،  حدود ۶۰  آتش‌سوزی در ۲۴۰ هکتار از مراتع و ۱۱ آتش‌سوزی در ۱۸۱ هکتار از عرصه‌های زیست محیطی استان اتفاق افتاد.

استان اصفهان ۱۰.۷ میلیون هکتار  مساحت دارد که بیش از ۹۰ درصد آن معادل ۹.۸ میلیون هکتار را عرصه‌های طبیعی و ملی تشکیل می‌دهد و از این میزان حدود یکصد هزار هکتار جنگل، ۶ میلیون هکتار مرتع و سه میلیون هکتار بیابان است.

شهرستان بویین میاندشت در فاصله ۱۸۵ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

 

بازدید : 1569
4 مرداد 1399 ساعت 05:55 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

سوال نکن ، شاید خدا به تو بفهماند . گدایی نکن ، شاید خدا غنی ات کند . به قلبت فشار نیاور ، شاید خدا مشکلت را رفع کند . چه در امور دنیوی و چه در امور اخروی ، یک شاید کنار زندگی ات بگذار !

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک