جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1784
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 92856
عناوین مهم خبری :
ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان‌های زاگرسی کشور

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم ارسال این تجهیزات به استان‌های حاشیه زاگرس، با اشاره به اینکه در ماه گذشته نیز یک مرحله تجهیزات اطفای حریق شامل تجهیزات انفرادی به استان‌های کشور ارسال شده بود گفت: در این مرحله نیز بیش از ۱۶ هزار قلم جنس در ۸ نوع از جمله لباس، کفش، کلاه و دستکش، دمنده، آتش کوب و فلکس بک (آبپاش کوله ای) تجهیزات اطفای حریق انفرادی در اختیار همکاران و جوامع محلی که به ما در امر اطفای حریق کمک خواهند کرد قرار می‌گیرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مسعود منصور افزود: اولویت اصلی ما جلوگیری از بروز حریق است، اما این تجهیزات مورد نیاز و ضروری است و امیدواریم قبل از فصل پاییز که برخی مراتع و جنگل‌های استان‌ها قابلیت آتش سوزی را دارند یک مرحله دیگر نیز ادارات کل استان‌های خود را در شهریور ماه با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور تجهیز کنیم.

وی اضافه کرد: این تجهیزات به همکاران و مردم کمک می‌کند حریق را با حفظ سلامتی خود اطفا کنند.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: البته نیاز ما بیش از این است و به همین دلیل استان‌ها مجاز هستند با بسیج و جوامع محلی برای دیدبانی و کنترل مناطق توافق کرده و قرارداد ببندند.

وی همچنین از سازمان برنامه و بودجه خواست کمک کند تا تجهیزات اطفای حریق بیشتری در اختیار استان‌ها قرار گیرد.

**افزایش پوشش گیاهی آمار آتش سوزی را بالا برد
همچنین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز گفت: امسال با توجه به میزان بارش‌ها رویش گیاهی در منابع طبیعی افزایش یافت و پس از فروکش کردن مرحله اول شیوع کرونا، شاهد افزایش حضور هموطنان در منابع طبیعی و در نتیجه افزایش آمار آتش سوزی بودیم.

 

سرهنگ علی عباس‌نژاد افزود: با توجه به اینکه همیاران طبیعت کمک زیادی به موضوع اطفای حریق منابع طبیعی می‌کنند نیاز به تجهیز این افراد بود و به همین دلیل سال گذشته و امسال بخشی از اعتبارات تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به خرید تجهیزات اطفای حریق تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: سال گذشته تجهیزات خریداری شده بین استان ها، توزیع شد و امسال هم ماه قبل یک مرحله از این تجهیزات در اختیار استان‌ها قرار گرفت و امروز نیز مرحله دوم این تجهیزات در اختیار استان‌ها و یگان حفاظت استان‌ها قرار گرفت که محور اصلی آن تحویل به نیرو‌های مردمی همیار طبیعت در استان‌های حاشیه زاگرس است.

 
 
بازدید : 831
9 مرداد 1399 ساعت 05:39 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و برزگترین تهیدستی، کم خردی و نادانی است (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک