جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1223
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 75123
عناوین مهم خبری :
وزیر جهاد کشاورزی: ‌در موضوع گیاهان دارویی ایران می‌تواند یکی از قطب‌های بزرگ جهان باشد
 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: گستره فعالیت وزارت جهاد کشاورزی از اعماق اقیانوس تا نوک قله کوه‌ها و دل جنگل‌ها است و ‌در موضوع گیاهان دارویی ایران می‌تواند یکی از قطب‌های بزرگ جهان باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، «کاظم خاوازی» با اشاره به جذابیت‌های بخش کشاورزی، افزود: کشاورزی، بخش بسیار جذابی است که اگر برنامه‌های دقیقی برای استفاده از آن نوشته شود، می‌توان با عواید آن درب چاه‌های نفت را برای همیشه بست.

این عضو کابینه دولت تاکیدکرد: ‌امکانات زیادی از جنگل، مرتع، آب، خاک، زراعت، بیابان و حتی آب در اقیانوس هند در اختیار داریم که هر یک از آنها می‌تواند منابع عظیمی از اشتغال، ارزآوری و درآمدزایی برای کشور به دنبال داشته باشد.

خاوازی با تاکید بر اینکه در بحث آبخیزداری اتفاقات بسیار مثبتی در سال‌های گذشته رخ داده، به برنامه‌های بیابان‌زدایی و زراعت چوب -که یکی از آرزوهای همه مسوولان بوده اشاره کرد.

**کاهش فشار به جنگل‌ها با اجرای زراعت چوب
وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال زراعت چوب در گستره‌ای به وسعت حدود ۳۰ هزار هکتار برنامه‌ریزی شده تا فشار بر جنگل‌ها کاسته شده و مساله توقف برداشت و تنفس جنگل که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید زیادی داشتند، تحقق یابد.

وی با تاکید بر اینکه کارهای زیادی در بخش کشاورزی انجام شده که باید به اطلاع مردم ایران برسد، افزود: باید ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف را به خوبی منعکس کنیم تا سرمایه‌گذارها تشویق به حضور در این بخش شوند.

بازدید : 799
12 شهریور 1399 ساعت 08:55 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چگونه دیگرى را اصلاح می‌کند کسى که خودش را اصلاح نکرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک