جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1763
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 79920
عناوین مهم خبری :
طرح مرتع‌داری برنامه محور در کاشان اجرا می‌شود

محمد مهدی شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مرتع‌داری برنامه محور، مرتع‌داران منتخب برای مشارکت در مدیریت مرتع‌ها، تا پایان سال جاری فرصت دارند که برنامه‌های مشخص برای حفظ و احیای مرتع، تعیین حدود و شراکت مرتع را ارائه کنند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، جلب مشارکت مرتع‌داران برای حفظ و احیای مرتع، کپه کاری، خودداری از ورود زود هنگام و خروج دیرهنگام دام، رعایت تناسب دام و مرتع بر اساس جواز فعالیت است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان، اظهار کرد: اجرای این طرح در سطح ۴۵ هکتار از مرتع‌های شهرستان کاشان با مشارکت ۲۰۰۰ مرتع‌دار برای مدیریت ۱۴۵ فقره مرتع انجام خواهد شد.

شریفی تصریح کرد: در مرحله اول اجرای طرح، ۱۹ مرتع و ۲۵ مرتع‌دار شرکت دارند که شامل ۱۰ مرتع و ۱۲ مرتع‌دار در بخش مرکزی، یک مرتع و یک مرتع‌دار در بخش نیاسر و هشت مرتع با ۱۲ مرتع‌دار در بخش قمصر است.

وی تأکید کرد: استفاده بی‌رویه از مرتع، بوته کنی و چرای بی‌رویه دام، باعث تخریب و نابودی خاک و پوشش گیاهی در مرتع می‌شود که بذرپاشی و کاشت گونه‌های گیاهی و همچنین کنترل ورود و خروج دام، مدیریت دام و رعایت فصل چرا می‌تواند منجر به حفظ و احیای مرتع شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان، گفت: مجری تعهد دارد که طرح مصوب و برنامه‌های اجرایی آن را بر اساس جدول زمان‌بندی شده اجرا کند و در صورت مشاهده اشکال یا نیاز به مشاوره، از کمک ناظر استفاده کند.

بازدید : 789
19 شهریور 1399 ساعت 09:27 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک