جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 250
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8431
عناوین مهم خبری :
داغ داشی در آتش

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رئیس اداره منابع طبیعی سمیرم گفت: گروه‌های منابع طبیعی شهرستان بعد از دریافت گزارش، ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه روز گذشته به منطقه اعزام و در یک عملیات طاقت فرسای چهار ساعته آتش در حوزه استحفاظی سمیرم مهار کردند.

علی پورعسگر افزود: به دلیل صعب العبور بودن منطقه عملیات، هلی برد هوایی انجام و هلی کوپتر به ارتفاعات منتقل و بعد از ۱۰ ساعت تلاش، آتش در حوزه استحفاظی استان چهار محال و بختیاری مهار شد.

وی گفت: پنج گروه به همراه کادر اداری منابع طبیعی سمیرم و نیرو‌های بسیج و مردم محلی و پنج گروه از مرکز استان و شهرضا، دهاقان، چادگان و استان چهار محال بختیاری با تمامی تجهیزات در منطقه حضور داشتند تا توانستند ساعت ۲۱ دیشب آتش را مهار کنند.

آقای پورعسگر گفت: شهرستان سمیرم دارای سه ذخیره گاه جنگلی به مساحت ۲۵ هزار هکتار است که در ذخیره گاه جنگلی داغ باشی، گونه‌های مرتعی و درختچه‌های جنگلی بنه، افرا و زبان گنجشک در آتش سوخت.

رئیس اداره منابع طبیعی عامل اصلی این آتش سوزی را انسانی اعلام کرد و گفت: متخلف در همان ساعات اولیه با دستور قضایی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

از ابتدای سال تاکنون، ۳۰ فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های شهرستان رخ داده که ۳۰۰ هکتار از مراتع طعمه حریق شده و در بیشتر این آتش سوزی‌ها انسان نقش داشته است.

ذخیره گاه جنگلی داغ باشی بخش پادنا سفلی در فاصله ۶۰ کیلیومتری جنوب سمیرم در ارتفاعات مرز سمیرم با استان چهار محال و بختیاری واقع شده است.

بازدید : 1844
6 مهر 1399 ساعت 08:23 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر روز کار همان روز انجام ده ، که هر روز را کاری است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک