جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1930
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 93002
عناوین مهم خبری :
سازمان جنگل ها از هر اقدامی که منجر به حفظ منابع طبیعی شود حمایت می کند

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور روز دوشنبه در جلسه ستاد ملی زراعت چوب گفت: هر اقدامی که منجر به حفظ، توسعه و احیای منابع طبیعی شود سازمان جنگل ها از این اقدام حمایت می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، دکتر مسعود منصور افزود: اگر کسی در دیم زارها و مستثنیات  گیاهان دارویی کشت کند و یا درختی بکارد فی نفسه به ایجاد و حفظ پوشش گیاهی کشور کمک کرده و این اقدام در راستای اهداف سازمان جنگل ها انجام می شود.

منصور اعلام کرد: هر درختی که  در راستای زراعت چوب کاشته می شود علاوه بر تولید اکسیژن و حفظ آب و خاک، نیازهای چوبی صنایع و کارخانجات را نیز تامین می کند.

وی با بیان اینکه اختلاف نظرها در باره توسعه زراعت چوب معنا و مفهوم ندارد و فضای سبزی که شهرداری ایجاد می کند در راستای حفظ و ایجاد پوشش گیاهی است خاطر نشان کرد: وقتی در یک پادگان نظامی درخت کاشته می شود این کار خود بخود علاوه بر تلطیف فضا به حفظ آب و خاک کمک می کند.

 

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه از توسعه 30هزارهکتار زراعت چوب در سال جاری خبر داد و افزود: امسال یک میلیون متر مکعب چوب از باغات مردم و اراضی ملی تولید می شود.

وی با بیان اینکه در زمینه  کشت و توسعه زراعت چوب با نیروهای مسلح  وارد مذاکره شده ایم، از ظرفیت های مناسب این نهاد ها سخن به میان آورد و تصریح کرد: امکان توسعه و رشد زراعت چوب در اراضی تحت اختیار آنان وجود دارد و این اقدام مشارکتی می تواند به بخشی از تعهدات ما جامه عمل بپوشاند. 

رییس سازمان جنگل ها با اشاره به اینکه با وزارت نیرو در باره استفاده از آب های غیرمتعارف برای توسعه زراعت چوب تعامل و همکاری خوبی ایجاد کرده ایم به توسعه زراعت چوب در اراضی ملی اشاره کرد و گفت: در محدوده طرح های آبخیزداری و مناطقی که مستعد اقدامات بیولوژیکی است زراعت چوب انجام می شود.

 

مسئول اول منابع طبیعی کشوربا بیان اینکه اطلاع رسانی از مقرون به صرفه بودن زراعت چوب امری لازم و ضروری به نظر می رسد یادآوری کرد: فواید اقتصادی زراعت چوب باید به مردم اطلاع رسانی شود تا انگیزه ورود به این حوزه افزایش پیدا کند. 

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه جلسه ستاد ملی زراعت چوب از ادارات کل منابع طبیعی استان ها خواست هر گونه گزارشات استانی در باره زراعت چوب را مستند سازی کرده و درقالب نقشه معلوم نمایند که چه میزان اراضی اشخاص و اراضی ملی زیر کشت زراعت چوب قرار گرفته است.

بازدید : 882
14 آبان 1399 ساعت 09:22 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه (مطلبى) بپرسى براى دانستن بپرس نه براى خرده‌‏گیرى زیرا که نادان یاد گیرنده شبیه عالم است و عالم خرده‌‏گیر شبیه نادان. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک