جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1954
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 75854
عناوین مهم خبری :
۲۰ هکتار از اراضی مرتعی سلح چین شهرستان سمیرم به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم، گفت: این طرح با همکاری مرتعداران کشت گیاهان دارویی و برای نخستین بار توسط گروه های جامعه نهادCBO انجام گرفت.
 
علی پورعسگر با اشاره به موفقیت آمیزبودن اجرای این طرح در شهرستان سمیرم، به چگونگی مراحل انجام آن اشاره کرد و گفت:  این طرح توسط  مجریان مرتع سلح چین  عضو تشکل جامعه نهاد (CBO)در سطح ۲۰ هکتار  اجرا شد .
 
پورعسگر افزود: خوشبختانه این طرح با موفقیت انجام و پس از آن حدود ۲۰ هکتار دیگر از اراضی مرتعی خونیار و قاسملو با مشارکت بهره برداران مجاز تحت اجرا قرار گرفت.
پورعسگر افزود: در این طرح گونه هایی از گیاهان دارویی بومی عرصه های منابع طبیعی ازجمله باریجه، آنغوزه، بیلهر، موسیر و جاشیر کشت شده که تامین  بخش عمده بذر آن توسط اداره منابع طبیعی  صورت گرفته است.
پور عسگر با اشاره به اجرای طرح کشت و توسعه گیاهان دارویی در مراتع شهرستان بویژه عرصه های تخریب شده گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته ۱۰۴۳ هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان نیز به کاشت باریجه و موسیر در سال جاری اختصاص خواهد یافت.
او در ادامه با اشاره به دارا بودن بازار خوب محصولات گیاهی و دارویی در خارج از استان و کشور و فراهم آمدن فرصت درآمد زایی از این گیاهان اظهار داشت: کشت و توسعه این گیاهان علاوه بر مصارف دارویی،صنعتی و آرایشی و بهداشتی بازار  خوبی در کشورهای عربی و اروپایی  خواهد داشت.
بازدید : 775
18 آبان 1399 ساعت 10:08 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

سنگ غصبی به کار رفته در بنای خانه ، گرو ویرانی آن است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک