جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 471
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8652
عناوین مهم خبری :
سند تک برگی برای ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی در اردستان صادر شد

مجید خداپرستان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تشریح کرد: هنوز یک میلیون هکتار از اراضی ملی با وجود تلاش‌های صورت گرفته، فاقد سند رسمی است که باید برای این عرصه‌ها نیز سند رسمی تک برگ تهیه شود.

وی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان باید تا سال آینده برای ۲۰۰ هزار هکتار از مراتع این شهرستان نیز مرتعداری تهیه کند که البته تا کنون برای ۱۰۰ هزار هکتار از این اراضی طرح مورد نظر تهیه شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان بیان کرد: ۱۹۹ عرف مرتعی یا سامانه شناخته شده، در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۱۱۷ عرف ییلاقی و مابقی قشلاقی است و در اختیار دامداران قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به جذب ۱۰ میلیارد ریال اعتبار ملی آبخیزداری در سال ۹۹، اضافه کرد: تکمیل عملیات ذخیره نزولات و بهبود مراتع منطقه موغار در سطح یک هزار هکتار با مبلغ ۲ میلیارد ریال، اجرای طرح ذخیره نزولات آسمانی در ۸۰۰ هکتار از مراتع ایران شکن و چاه تاج‌الدین با هزینه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و ساخت ۲ دکل دیده‌بانی در تاغزارها با بیش از یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال از جمله اقدام‌هایی است که تا کنون با اعتبارهای ملی انجام شده است.

خداپرستان همچنین به تخصیص یک دستگاه خودروی آتش‌نشان جنگلی برای تامین و تجهیز ناوگان اطفای حریق منابع طبیعی اردستان اشاره کرد و گفت: هزینه مورد نیاز برای خرید این خودروها بیش از ۱۰ میلیارد ریال است که با پیگیری مسئولان شهرستانی از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تامین شد.

وی از کاهش ۵۰ درصدی آمار کشفیات چوب در سال‌جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و بیان کرد: پنج فقره پرونده تخلف در بحث چوب به صدور رای منجر شده است.

اردستان با مساحت یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی، حدود ۶۰۰ هزار هکتار منطقه بیابانی و نیمه بیابانی دارد.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

 
بازدید : 1423
29 آبان 1399 ساعت 09:17 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

حسن خلق مایه افزایش روزی است . امام جعفر صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک