جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1756
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 75656
عناوین مهم خبری :

عملیات اجرایی بزرگ‌ترین طرح جنگل کاری شمال استان اصفهان به مساحت هزار و ۴۰۰ هکتار در کاشان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مسعود خاندایی معاون برنامه ریزی فرمانداری کاشان گفت: برای اجرای این طرح افزون بر ۱۵میلیارد ریال، اختصاص یافته و ۳۰ درصد از مجموع اعتبار‌های جنگل کاری استان اصفهان (که بیش از ۵۰ میلیارد ریال بود) برای این مهم تخصیص داده شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان نیز گفت: اجرای این طرح که ۴۰ متر به سرانه فضای سبز اضافه می‌کند، برابر ۴۰ سال جنگل‌‍‌کاری در شهرستان است.
محمدمهدی شریفی افزود: اجرای این طرح، افزون بر تقویت آب سفره‌های زیرزمینی ، پس از تکمیل می‌تواند از جاری شدن سیل تا حجم ۷۰۰ هزار مترمکعب جلوگیری کند.
وی با اشاره به تمرکز طرح بر گونه گیاهی سازگار با منطقه، گفت: طرح جنگل‌کاری در ۲ مرحله آغاز شد که در مرحله نخست ۲۸ هزار گود برداری به مدت سه ماه انجام و از امروز کاشت بذر بادام کوهی آغاز شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان افزود: در مجموع با حفر۵۰۰ چاله در هر هکتار نزدیک به ۷۰۰ هزار درخت بادام کوهی کاشته می‌شود.
مساحت عرصه‌های منابع طبیعی کاشان ۳۷۵ هزار هکتار شامل ۱۸۲ هزار هکتار مرتع ییلاقی و ۱۷۸ هزار هکتار مرتع قشلاقی است که ۷۵ درصد وسعت این شهرستان را شامل می‌شود.
بازدید : 621
20 آذر 1399 ساعت 08:44 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نیرومند ترین مردم آن است که خشم خویش را نگه دارد . (امام موسی کاظم ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک