جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1979
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 93051
عناوین مهم خبری :
حفاظت و توسعه پایدار اولویت اداره منابع طبیعی اصفهان است محمدعلی کاظمی  سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: 

حفاظت از عرصه های طبیعی، توسعه پایدار و حفظ پوشش گیاهی اولویت و راهبرد این نهاد خواهد بود.

به گزارش ایرنا،  کاظمی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان در سالن اجتماعات این نهاد افزود: بر همین اساس سعی خواهیم کرد تعامل با سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان را افزایش دهیم و ارتباط و تعامل خوبی با مجمع نمایندگان برقرار کنیم.

کاظمی با تاکید بر حفاظت مشارکتی مبتنی بر توان مردم افزود: مقوله تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در منابع طبیعی و آبخیزداری باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وجود افزون بر ۳۰ تعاونی و اتحادیه در استان اصفهان می‌تواند ظرفیت مناسبی برای توسعه منابع طبیعی باشد و در این ارتباط باید تقویت آنها را در دستور کار قرار داد. 

 وی با اشاره به ٩ برنامه اصلی وزارتخانه در سال ۹۹ بر مبنای جهش تولید و حفاظت از منابع طبیعی گفت: بخش قابل توجهی ازاین برنامه‌ها تاکنون انجام شده است و ما قصد داریم در ایام پیش رو مابقی آنها را به سرانجام برسانیم.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان اظهارداشت: توسعه دولت الکترونیک و بهره‌گیری از فناوری جدید ارتباطی برای کاهش حضوری ارباب رجوع و تسریع در امور از دیگر برنامه‌های خواهد بود که در این اداره کل دنبال می شود.


صدور ١.٣ میلیون سند تک برگی در ۶ ماه

 مدیرکل سابق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان نیز در این آیین خاطرنشان کرد: در۶ ماه نخست امسال یک میلیون و ٣٠٠ هزار سند تک برگی در بخش منابع طبیعی استان صادر شد.

محمدحسین شاملی ادامه داد: همچنین صدور پنج میلیون سند تک برگی در دستور کار قرار گرفته که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در دوران فعالیت به عنوان مدیرکل این نهاد سعی شد که مشارکت را از یک شعار به صورت تعریف عملیاتی در تمامی بخش‌ها تبیین کنیم.

مدیر کل سابق اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان خاطرنشان کرد: ایجاد صندوق حمایت از منابع طبیعی و افزایش اتحادیه‌ها از جمله کارهایی بود که در سال‌های اخیر توانست بخش قابل توجهی از امور را تحت پوشش خود قرار دهد.

شاملی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی به نفع مردم راهبرد اصلی این اداره کل بوده است اضافه کرد: این موضوع در مورد معادن و جلوگیری از توسعه بی رویه آنها به خوبی مد نظر قرار گرفت.

وی با اشاره به رتبه نخست اصفهان در عملکرد در سال ۹۹ در ارزیابی کشوری گفت: این مهم با مشارکت و همکاری تمامی شهرستان‌ها و زیر مجموعه‌ها و تعامل با سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان محقق شد.

در پایان این مراسم محمد علی کاظمی به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان معرفی و از محمدحسین شاملی مدیرسابق این نهاد تجلیل شد.

کاظمی پیش تر در سمت معاونت برنامه‌ریزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان فعالیت می‌کرد.


شاملی پس از ۳۳ سال خدمت در بخش‌های مختلف این نهاد و ٩ سال به عنوان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان بازنشسته شد.

نگاهی به وضعیت استان اصفهان از حیث عرصه‌های طبیعی حاکیست که این خطه به مرکزیت شهرستان اصفهان با ۲۴ شهرستان،مساحتی معادل ۱۰.۷ میلیون هکتار دارد که بیش از ۹۰ درصد از این مساحت را معادل ۹.۸ میلیون هکتار عرصه‌های منابع طبیعی وملی و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار جنگل معادل (۴ درصد)، ۶ میلیون هکتار مرتع معادل (۶۴ درصد) و سه میلیون هکتار بیابانمعادل (۳۲ درصد) در بر گرفته است
بازدید : 658
24 آذر 1399 ساعت 06:42 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

قلب ( دل ) حرم و خانه خداست . در خانه خدا کسی را غیر از او ساکن نکنید . امام صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک