جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 992
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90019
عناوین مهم خبری :
در قالب طرح صیانت از جنگل‌ها جنگل کاری بیش از ۱۲۰ هکتار اراضی شهرستان فریدونشهر
کارشناس جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: امسال سه عملیات به منظور حفاظت و صیانت از جنگل‌های زاگرس با اعتباری افزون بر ۳ میلیاردو ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستان فریدونشهر در حال اجراست.
ابراهیم قلانی ایجاد فضا‌های رویشی جدید، جلوگیری از فرسایش خاک و احیا و ترمیم جنگل‌های آسیب دیده را از جمله مهمترین اهداف این طرح بیان کرد و افزود: از دیگر اهداف این طرح افزایش پوشش جنگلی بلوط است.
وی با بیان اینکه در اجرای طرح صیانت از جنگل‌ها؛ اهالی ۵ روستا با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر همکاری می‌کنند گفت: اجرای این طرح‌ها موجب اشتغال بیش از ۵۰ نفر از روستاییان هم شده است.
کارشناس جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان عملیات اصلاح و نگهداشت جنگل‌های بلوط در ۵۰ هکتار از جنگل‌های شهرستان فریدونشهر را از دیگر طرح ها‌ی در حال اجرا عنوان کرد و افزود: در این طرح شاخه‌های خشک و آلوده به آفات و بیماری‌ها قطع می‌شود.
محمد انصاری فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر نیز گفت: برای حفاظت از عرصه‌های جنگلی و جلوگیری از قطع درختان؛ ۱۲ هزار سیلندر گاز و ۶۰۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا‌های منطقه پشت کوه توزیع شده است.
۷۰ درصد درختان جنگلی زاگرس درختان ارزشمند بلوط است که برای به ثمر نشستن هر درخت بلوط حداقل ۴۰ سال زمان لازم است.
هر هکتار جنگل بلوط سالانه قادربه ذخیره سازی ۵۰۰ تا ۲ هزار مترمکعب آب در خاک است و سرعت نفوذ بارش در خاک‌های جنگل‌های بلوط ۴۰ برابر بیشتر از اراضی بدون جنگل است.
شهرستان فریدونشهر با ۲۱۵ هزار هکتار مساحت در غربی‌ترین نقطه استان اصفهان واقع شده که ۱۸۵ هزار هکتار آن مرتع و جنگل و با بیش از ۴۰ هزار هکتار جنگل‌های طبیعی ۶۰ درصد کل جنگل‌های استان اصفهان را در خود جای داده است.


بازدید : 488
13 بهمن 1399 ساعت 10:20 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

درباره افراد مطمئن براساس گمان داوری نمودن، از عدالت نیست. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک