جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 841
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 74741
عناوین مهم خبری :
افتتاح ۳۰۸ طرح جهاد کشاورزی در استان اصفهان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ مهرداد مرادمند در نشست خبری با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان گفت: در تولیدات گیاهی ۲۱۵۰ هکتار گلخانه احداث شده و سالانه ۲۰۰ هکتار نیز افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه سالانه۲۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای بسته بندی و روانه بازار می‌شود بر استاندارد سازی محیط کشت تاکید کرد و افزود: کشاورزان با توجه به شرایط کم آبی باید در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنند.
مهرداد مرادمند استان اصفهان را سرآمد کشور در ساخت گلخانه دانست و گفت: در این استان، ۲۱ شرکت فعال در زمینه ساخت گلخانه داریم.
رئیس جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در استان اصفهان در سطح ۲۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی کشت می‌شود افزود: با احداث باغ مادری هم موفق به تولید۲۵۰۰ نهال شناسنامه دار میوه شدیم که به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.
وی با بیان اینکه در زمینه بذر هم ۵ شرکت معتبر در اصفهان فعالیت دارد افزود: در حال حاضر به میانگین ۶۰ درصد باردهی و همچنین تکنولوژی بذر هیبرید رسیده ایم که موفقیت بزرگی است.
مهرداد مرادمند با بیان اینکه جوجه ریزی مرغداری‌ها در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد گفت: برای افزایش تقاضای مرغ و تخم مرغ پایان سال، هیچ نگرانی وجود ندارد و در زمینه پرورش بوقلمون به رتبه اول کشور رسیده ایم.
وی افزود: امسال۵۸۰ دستگاه تراکتور با تسهیلات ارزان به کشاورزان استان واگذار شده است.
مرادمند با بیان اینکه ۳۲۸ طرح در استان آماده افتتاح است افزود: نیمی از هزینه اجرای این طرح‌ها را بخش خصوصی و مابقی با تسهیلات ۱۰۷ میلیارد تومانی راه اندازی شده که با افتتاح این طرح‌ها برای بیش از هزار نفر اشتغالزایی می‌شود.
بازدید : 1081
16 بهمن 1399 ساعت 10:59 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چگونه دیگرى را اصلاح می‌کند کسى که خودش را اصلاح نکرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک