جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1855
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1855
عناوین مهم خبری :
نوید بارور شدن گز انگبین در فریدونشهر
نوید بارور شدن گز انگبین در فریدونشهر
چندین سال است که در اثر تغییر شرایط محیطی وبهره برداری مازاد بر توان تولیدی ، بوته های گون گز انگبین در شهرستان فریدونشهر با روری خود را از دست داده بودند اما دراثر مدیریت اعمال شده وقرق عرصه های دارای مولد گز انگبین حشره "پسیل " مجدداً برروی این بوته ها فعالیت خودرا  آغاز نمود .
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر با اعلام این خبر گفت : گز انگبین محصول با ارزش صمغ ترشح شده از یک نوع گون به همین نام است که در صنعت شیرینی سازی وگز سازی استفاده فراوانی دارد ودرسالهای اخیر بسیار نایاب شده بود .

 
حجت ا... زمانی اضافه کرد شهرستان فریدونشهر یکی از مناطق ییلاقی منحصر بفرد در کشوراست که با بارندگی مناسب و پوشش گیاهی مرتعی و جنگلی جاذبه های طبیعی فراوانی دارد. از 220 هزار هکتار وسعت این شهرستان ، حدود 130 هزار هکتار به مراتع اختصاص دارد که گونه های گون گز انگبین در سطح بیش از 50 هزار هکتار این مراتع یافت می شود.
وی حفاظت وبهره برداری صحیح از مراتع را شرط بقاء وادامه حیات این گونه پرارزش مرتعی دانست ومدیریت صحیح ، مراتع را یکی از راه های کسب درآمد بهره برداران این شهرستان برشمرد که این مهم با جلب مشارکت مردم امکانپذیر خواهد بود.
لازم بذکر است ارزش هر کیلو گز انگبین 5 میلیون ریال برآورد می شود.
بازدید : 3761
1 مهر 1392 ساعت 11:38 ق.ظ
سخن روز

منم که زمین را از عدالت لبریز می کنم ، چنان که از ستم آکنده است . امام مهدی ( عج)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک