جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2273
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65409
عناوین مهم خبری :
ذوب آهن بیش از ۴ هزار درختچه را قطع کرد

محمدعلی کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق گزارش اداره منابع طبیعی شهرستان لنجان، کارخانه ذوب آهن برای دیوار کشی به علت مسائل امنیتی و حفاظتی و موضوعات مطرح شده در شورای تأمین این شهرستان، اقدام به قطع جنگل‌های دست کاشت بادام کوهی یا اسکوپاریا کرد که سال‌ها پیش در راستای توسعه فضای سبز کارخانه کاشته بود.

وی افزود: حدود چهار کیلومتر در عرض ۱۲ متر در این منطقه برای احداث دیوار و جاده تسطیح شده و درختانی که در مسیر بوده قطع شده است که با توجه به تراکم درختچه‌ها در برخی از نواحی این منطقه برآورد اولیه ما قطع بیش از چهار هزار درختچه بادام کوهی در هفته گذشته بوده است.

از رأی دادستان تا تمکین نکردن ذوب آهن

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ادامه داد: به محض دریافت گزارش اداره شهرستان این موضوع را پیگیری کرده و با دادستان مکاتبه کردیم و جانشین دادستان دستور توقف عملیات را صادر کرد.

کاظمی با اشاره به اینکه کارخانه ذوب آهن ابتدا تمکین نمی‌کرد و می‌گفتند جنگل‌های دست کاشت مربوط به کارخانه است، ابراز داشت: با هماهنگی و همکاری حفاظت محیط زیست و اداره راه و شهرسازی (اراضی جزو سند این اداره بود) در حال حاضر از ادامه عملیات جلوگیری شده تا ذوب آهن مجوزهای لازم را اخذ کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ذوب آهن به دلیل مسائل امنیتی و حفاظتی کارخانه بر احداث دیوار اصرار دارد این طرح باید بررسی شود که کمترین تعداد درخت قطع شود و ذوب آهن موظف به جایگزینی درختان قطع شده باشد زیرا شهرستان لنجان در احاطه صنایع آلاینده بوده و درختان ریه‌های تنفسی شهرها محسوب می‌شوند.

ذوب آهن بیش از ۴ هزار درختچه را قطع کرد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره به اینکه ارتفاع درختچه‌های بادام اسکوپاریا بین نیم تا یک و نیم متر است، گفت: کارخانه ذوب آهن در راستای توسعه فضای سبز این درختان را کاشته و نگهداری می‌کند و منابع طبیعی در ایجاد جنگل‌های دست کاشت این محدوده نقشی نداشته اما با وجود این به علت قطع درختان منابع طبیعی براساس وظیفه ذاتی ورود کرد و ذوب آهن موظف است درختان قطع شده را جایگزین کرده و یا در صورت ضرورت اجرای طرح درختان به گونه‌ای قطع شود که کمترین خسارت را داشته باشد.

بازدید : 775
15 تیر 1400 ساعت 12:20 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

مردم با آنچه که نمی‏دانند، دشمنند. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک