جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 562
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8743
عناوین مهم خبری :
۳۱ طرح منابع طبیعی اصفهان به بهره برداری رسید

عباس قاسمی رامشه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل ۶ طرح آبخیزداری بندهای سنگی ملاتی و پخش سیلاب است که در شهرستان‌های سمیرم، لنجان، خوانسار، خوروبیابانک، اردستان و گلپایگان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین ۲۵ طرح نهال کاری، مراقبت و آبیاری در اراضی بیابانی، توسعه و غنی سازی جنگل، بذرکاری و کپه کاری برای جلوگیری از بیابان‌زایی، فرسایش خاک و تثبیت و پایدارسازی کانون‌های ریزگرد در مساحت ۱۲ هکتار در شهرستان‌های اصفهان، کاشان، آران و بیدگل، اردستان، نائین، خوروبیابانک، فریدونشهر، شاهین‌شهر، دهاقان، شهرضا و سمیرم اجرا شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اضافه کرد: برای این طرح‌ها که تعدادی از آن‌ها از یک سال و نیم پیش در دست اجرا بوده است بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان از محل منابع مختلف هزینه شده است.

تاکنون ۳.۵ میلیون هکتار از اراضی و حوضه‌های آبخیز استان مورد مطالعات توجیهی قرار گرفته و مطالعات تفصیلی حدود دو میلیون هکتار در پنج حوضه در حال اجرا است.

کنترل فرسایش خاک، کاهش خطرات ناشی از سیلاب‌، توسعه و تقویت پوشش گیاهی در شیب‌های ناپایدار برای کنترل هرز آب‌ها و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از جمله اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

استان اصفهان با مساحت ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار دارای حدود ۹ میلیون هکتار عرصه‌های طبیعی و ملی است که ۶ میلیون هکتار مرتع، ۴۰۳ هزار هکتار جنگل و سه میلیون هکتار بیابان را شامل می‌شود.

بازدید : 692
10 شهریور 1400 ساعت 04:00 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

دنیا منزل گذران و آخرت منزل جاودان است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک