جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1848
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 92920
عناوین مهم خبری :
فرونشست زمین در ابعاد مختلف به اصفهان خسارت زده است
نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس گفت: فرونشست زمین؛ یکی از جدی‌تری خطراتی که استان اصفهان با آن روبه‌رو است که تاکنون در ابعاد مختلفی موجب خسارت به استن شده و اگر از آن غفلت شود، خسارت‌های بسیار بزرگتری ایجادمی‌شود.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در اصفهان، با اشاره به خطر فرونشست زمین در اصفهان اظهار داشت: یکی از جدی‌تری خطراتی که استان اصفهان با آن روبه‌رو است بحران فرونشست زمین است که در تاکنون در ابعاد مختلفی موجب خسارت به اصفهان شده است و اگر از آن غفلت شود، خسارت‌های بسیار بزرگتری ایجاد خواهد کرد و آرام آرام میراث تاریخی اصفهان از جمله پل‌ها و بناهای تاریخی این استان را به سمت نابودی می‌کشاند.

وی با تاکید بر لزوم خروج صنایع بزرگ از اصفهان افزود: اصرار بر حمایت از صنایعی که مصرف آب بسیار بالایی دارند به بحران فرونشست دامن‌زده و  اشتباه بسیار بزرگی است؛ صنایعی از جمله فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، پالایشگاه هفت تیر، نیروگاه شهید محمد منتظری و همه این صنایع باید از اصفهان خارج و به مرزهای آبی نظیر مکران منتقل شوند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و و کرون در مجلس شورای اسلامی هر لحظه ادامه دادن این اشتباه را موجب خسران بزرگ برای اصفهان دانست و افزود: اصرار بر حمایت از توسعه صنایع آب‌بر در اصفهان اشتباه بزرگتری است و نباید با این کار به بحران فرونشست زمین دامن زد همچنین اشتباه بزرگ دیگری که در حال انجام است، توسعه و ساخت کارخانجات فولاد در استان چهارمحال‌ و بختیاری است که سفره‌های زیرزمینی آب حوضه آبریز زاینده رود را خالی و استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان را به کام اژدهای فرونشست خواهد برد.

وی با اشاره به انتقال پساب فاضلاب فلاورجان و زرین‌شهر به ذوب‌آهن و فولاد مبارکه افزود: پساب فاضلاب هر دشت باید تصفیه و بازیافت شده و به آبخانه‌ها و سفره‌های زیرزمینی همان دشت بازگردد؛ اشتباهی که در شهرستان‌های فلاورجان و زرین‌شهر انجام شد انتقال پساب فاضلاب این شهرستان‌ها برای ذوب‌آهن و فولاد مبارکه بود که ما پس از اجرای شبکه فاضلاب شهرستان نجف‌آباد از تکرار این اشتباه در شهرستان نجف‌آباد و انتقال پساب فاضلاب این شهرستان به ذوب‌آهن جلوگیری کردیم و اجازه ندادیم که پساب فاضلاب شهرستان نجف‌آباد از این شهرستان خارج شود.
بازدید : 441
18 مهر 1400 ساعت 08:48 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک