جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1078
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90105
عناوین مهم خبری :
مشارکت بخش خصوصی در پروژه های آبخیزداری تسهیل می شود
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در جلسه کارگروه اقدام بهره برداری از سیلابها و پتانسیل روان آبها گفت : با همکاری بین بخشی و طبق تفاهمی که بین سازمان های آب ، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  و سازمان جهاد کشاورزی وجود دارد ، اجرای پروژه های آبخیزداری به صورت کاملا مردمی و با سرمایه گزاری بخش خصوصی و خیرین بیش از پیش شتاب خواهد گرفت .

محمد علی کاظمی اضافه کرد ، تا به حال سه الی چهار پروژه را در عملیات مشارکتی تجربه کرده ایم که پروژه  انارک در شهرستان  نائین یکی از آن ها است . با توجه به اثر بخشی پروژه های آبخیزداری تقاضاهای زیادی از سوی مردم  برای اجرای این پروژه ها  وجود دارد ولی اعتبارات تخصیصی به قدری نیست که جوابگوی اجرای  همه پروژه های درخواستی مردم باشد . از این روی می بایست  مشارکت سرمایه گزاران را در اجرای پروژه های آبخیزداری جلب نمود و اجرای آن ها را تسهیل کرد .
کاظمی ادامه داد  بیشترین عملیات آبخیزداری در طی سال های 97 ، 98 و 99 از محل صندوق توسعه ملی در استان اصفهان  انجام پذیرفته است .
وی خاطر نشان کرد ، شهرداریها  در حوزه ذخیره آب شرب شهری نیز می توانند برای اجرای پروژه های آبخیزداری سرمایه گزاری کنند .

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان افزود ، اجرای پروژه های آبخیزداری گران تمام نمی شود چون اکثرا سازه ها و بندها کوچک  هستند  و زمان طولانی نمی برد و سرمایه گزار می تواند خیلی سریع و با کمترین  هزینه به نتیجه برسد .
گفتنی است بر اساس ماده 3 قانون حفاظت  سرمایه گزار می تواند از درصدی از آب استحصال شده توسط سرمایه گزار در اجرای پروژه های آبخیزداری استفاده نماید .
بازدید : 386
19 مهر 1400 ساعت 09:58 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک