جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1879
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 92951
عناوین مهم خبری :
شکاف زمین و بحران جدی در دو روستای شهرستان فریدن اصفهان به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز اصفهان؛ بخشدار بخش مرکزی فریدن گفت: یکماهی است ایجاد شکاف در برخی از منازل مسکونی روستا‌های موغان وخویگان نگرانی اهالی را به دنبال شده است.
نعمت الله محمودی افزود: هرچند به طور قطعی نمی‌توان علت این آسیب را بیان کرد، اما براساس شواهد ونظر برخی کارشناسان به احتمال زیاد همان فرونشست زمین اتفاق افتاده است، اما نیازمند بررسی بیشتر کارشناسان زمین شناسی ضروری است تاعلت اصلی مشخص شود.
وی گفت: در دو روستای خویگان وموغان ۵۰۰ خانوار با بیش از هزار و ۴۰۰ نفرزندگی می‌کنند و رو به گستردگی است و در این شرایط از دستگاه‌های مربوطه درخواست می‌شود برای جلوگیری از پیشرفت این معضل هر چه سریعتر اقدام کنند.
مصطفی سلیمی کارشناس زمینی شناسی ومدیر امورمنابع فریدن، موضوع فرونشست را ردکرد و گفت: از نظر علمی فرونشست حرکت تقریبا قائم سطح زمین است که یک منطقه بایک نرخ مشخص راتحت تاثیر قرار می‌دهد و علاوه براین چند پدیده مشابه نیز ازجمله رانش و یا نشست خاک‌های دستی وجود دارد که لازم است موضوع بررسی شود تامشخص شود اتفاقی که دراین دوروستا افتاده کدامیک ازاین موارد است.
شهریارصافی پور دهیار روستای خویگان هم گفت: این روستا دارای ۴۵۰ واحدمسکونی است که ۹۰ درصد از این واحد‌ها دچارشکاف، فرونشست وفرورفتگی شده اند.
علیمراد خزائی دهیار موغان هم گفت: از ۱۶۰ واحدمسکونی روستای موغان حدود ۶۰ واحد مسکونی دچار مشکل شده واین وضعیت بسیار نگران کننده است.
بازدید : 357
7 آذر 1400 ساعت 12:18 ب.ظ
برچسب ها : فرونشست زمین
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

الله خالق کل شیء و هو علی کل شی ء وکیل خداوند خالق هر چیزی است و هم او وکیل هر چیزی است که خلق نموده است (زمر -62 )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک