جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1568
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 75468
عناوین مهم خبری :
کاشت 180 هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در سمیرم

 

محمدعلی کاظمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمیرم اظهار داشت: در راستای پویش ایرانی سبز هر ایرانی یک نهال 180 هکتار از ذخیره‌گاه جنگلی شهرستان سمیرم با مشارکت گروه‌های مختلف جنگل‌کاری و احیا می‌شود.

وی افزود: در این پویش با مشارکت جمعیت هلال‌احمر، بسیج سازندگی، سازمان‌های مردم‌نهاد، مردم محلی و اداره منابع طبیعی ۱۸۰ هکتار از ذخیره‌گاه جنگلی داغ باشی در جنوب سمیرم با بذر جنگل‌کاری می‌شود.

وی افزود: عملیات کاشت جنگل در راستای حفظ، احیاء و توسعه جنگل‌های زاگرس در یازده استان کشور جنگل‌های زاگرسی وجود دارد که در استان اصفهان در دو شهرستان سمیرم و فریدون‌شهر ۶۵ هزار هکتار از جنگل‌های زاگرس واقع‌شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: بذر درخت ارژن گونه جنگلی مقاومی است که توسط دوستداران منابع طبیعی در ذخیره‌گاه جنگلی داغ باش کاشت می‌شود درخت بادام، ارس یا سرو کوهی، بنه، بلوط و اسکوپاریا از درختان جنگلی خاص زاگرس هستند و در استان اصفهان 45 هزار هکتار جنگل دست کاشت از نوع درختان کم آب جنگلی اسکوپاریا و ارژن داریم.

کاظمی تصریح کرد: ذخیره‌گاه جنگلی داغ باشی در جنوب سمیرم یکی از ذخیره‌گاه‌ها در جنوب این شهرستان است که در این منطقه کاشت بذر درختان جنگلی باهدف احیا جنگل‌های زاگرس انجام می‌شود.

ذخیره‌گاه جنگلی داغ باشی در ۶۰ کیلومتری جنوب سمیرم مرز بین استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری واقع‌شده است.

 
بازدید : 455
14 آذر 1400 ساعت 02:31 ب.ظ
برچسب ها : جنگلکاری ، سمیرم
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

بدرستیکه بندگان شایسته خدا وارثان حقیقی زمینند . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک