جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2138
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65274
عناوین مهم خبری :
هوای اصفهان و سجزی ناسالم است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمود مزارع کارشناس امور اداره کل آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان استانداری با شاخص ۱۳۳، پروین با شاخص ۱۰۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۷ و فیض با شاخص ۱۱۰ برای گروه‌های حساس ناسالم (نارنجی) است.

وی گفت: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۱۵۴ و فرشادی با میانگین ۱۵۲ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان می‌دهد و در ایستگاه خیابان‌های احمدآباد، انقلاب، رودکی، رهنان، کاوه و میرزا طاهر شاخص کیفی هوا قابل قبول است.

کارشناس امور اداره کل آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: امروز ایستگاه پایش هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۴ ناسالم برای گروه‌های حساس است و در شاهین‌شهر با شاخص ۵۵ و مبارکه با شاخص ۶۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت ناپایدار در سطح استان تا شامگاه امروز  وزش باد به نسبت شدید تا شدید در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان از غلظت الاینده‌ها می‌کاهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.
بازدید : 527
16 آذر 1400 ساعت 12:07 ب.ظ
برچسب ها : آلودگی ، ریزگرد ، سجزی ، اصفهان
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه شنیدی شخصی آبروی مردم را می ریزد ، بکوش تا تو را نشناسد . امام حسن (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک