جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1911
  • بازدید دیروز : 2045
  • بازدید این ماه : 92983
عناوین مهم خبری :
فردا چهار شنبه موعد اولین گزارش از پیگیری‌ کمیته احیای زاینده رود


 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ بر اساس توافق صورت گرفته بین کشاورزان و استانداری مقرر شد که نماینده کشاورزان و سازمان جهاد کشاورزی پس از بررسی‌های میدانی، زمان بازگشایی و رهاسازی آب - با رعایت خط قرمز آب شرب - را تعیین و اعلام کنند و کمیته‌ای متشکل از کشاورزان، استانداری، شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی نیز آن دسته از درخواست‌های نه گانه کشاورزان که در حیطه وظایف و اختیارات دستگاه‌های اجرایی استان است را مدیریت و عملیاتی کنند.

همچنین مقرر شد که مسئولان هر ۱۵ روز یک بار گزارش پیشرفت امور را از طریق صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها به اطلاع عموم برسانند.

نماینده کشاورزان در این خصوص به خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اصفهان گفت: بیشتر کشاورزان معتقدند که باید به دولت جدید و استاندار فعلی فرصت داده شود تا این مصوبات هر چه زودتر اجرایی شود.

حسین وحیدا افزود: مصوبات استانی را کمیته‌ای چهار جانبه متشکل از صنف کشاورزی، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و استانداری پیگیری می‌کند.

کشاورزان شرق و غرب اصفهان در پیگیری‌های مطالبات آبی خود به خشکی زاینده‌رود و تالاب گاوخونی، فرونشست زمین و عدم اجرای مصوبات مربوط به احیای زاینده‌رود مدتی در بستر خشک زاینده رود به صورت مسالمت آمیز چادر‌هایی برپا کردند که با میانجی گری آیت الله سید ابوالحسن مهدوی منجر به انعقاد توافقنامه‌ای چهار بندی برای حل مشکلات آب اصفهان بین نمایندگان صنف کشاورزی، شورای میرآب‌ها، آب‌بران، استانداری، اداره کل اطلاعات استان و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان شد.

رئیس جمهور هم در گفتگوی زنده تلویزیونی از شبکه یک سیما، مسأله آب را معضلی منطقه‌ای و جهانی دانست و گفت: لازم است که برای مشکلات حوزه آب در کشور، اقداماتی متفاوت نسبت به گذشته صورت پذیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: زمانی که ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشتم در سفر به اصفهان  در دیدار با کشاورزان بر لزوم تامین آب شرب، کشاورزی و صنعتی این  استان تاکید کردم.

بازدید : 334
16 آذر 1400 ساعت 12:17 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک