جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1050
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90077
عناوین مهم خبری :
سرپرست فرمانداری آران و بیدگل مطرح کرد؛ لزوم تغییر الگوی کشاورزی آران و بیدگل به سوی کشت گیاهان دارویی


به گزارش خبرنگار مهر علی اکبر رضایی صبح دوشنبه در دیدار با جمعی از اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی و تعاونی دامداران شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: بحران آب یکی از موضوعات جدی است که مردم و مسئولین باید برای برون رفت از این بحران اقدامات لارم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی آب زیادی مصرف می‌شود، ابراز داشت: از این رو لازم است در بخش کشاورزی هم برای بهینه شدن محصولات و هم صرفه جویی در آب مصرفی از فناوری و تکنولوژی‌های نوین استفاده شود.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل با اشاره به اینکه باید کشاورزان و دامداران مورد حمایت بخش‌های مختلف اجرایی و خدماتی قرار بگیرند، تصریح کرد: کشاورزان نیز باید به سمت فناوری‌های نوین پیش بروند چراکه غفلت کشاورزان و دامداران از این مهم باعث کاهش بهره وری و تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سطح شهرستان آران و بیدگل هفت هزار و ۶۰۰ بهره بردار در بخش کشاورزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد بیش از پنج هزار نفر عضو نظام صنفی کشاورزی هستند.

رضایی یکی از راه‌های مؤثر در صرفه جویی در آب را تغییر الگوی کشت کشاورزان در شهرستان آران و بیدگل دانست و گفت: اجرای این سیاست باعث تحقق اهداف توسعه پایدار کشاورزی، اشتغال زایی و افزایش درآمد می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از صنایع پربازده با چرخش مالی زیاد در حال حاضر در بخش داروهای گیاهی است، تاکید کرد: تغییر الگوی کشاورزی آران و بیدگل به سوی کشت گیاهان دارویی لازم است مورد توجه کشاورزان این شهرستان قرار گیرد.

بازدید : 423
21 دی 1400 ساعت 12:19 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک