جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 283
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26584
عناوین مهم خبری :
مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان در بازدید از خبرگزاری مهر مطرح کرد: مشارکت مردم و فرهنگسازی رسانه‌ها به حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند
 

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی کاظمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به همراه معاونان فنی و آبخیزداری و مدیر روابط عمومی این اداره روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه و در آستانه هفته منابع طبیعی از دفتر خبرگزاری مهر نمایندگی اصفهان بازدید و با خبرنگاران این خبرگزاری گفت‌وگو کردند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در این بازدید، مباحث منابع طبیعی و آبخیزداری را امور حاکمیتی، زیربنایی و حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: اگر با کمک رسانه‌ها و مطبوعات در حوزه منابع طبیعی و حفاظت از آن بیش از پیش اطلاع رسانی و فرهنگسازی شود و مشارکت مردم را داشته باشیم، موفق خواهیم بود.

مشارکت مردم و فرهنگسازی رسانه‌ها به حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند
 

کاظمی با بیان اینکه حفاظت از عرصه ۹.۵ میلیون هکتاری مراتع و عرصه‌های طبیعی استان اصفهان با صرف نیروهای موجود دشوار است، افزود: مشارکت مردم، جذب همیاران طبیعت و اطلاع رسانی رسانه‌ها در این حوزه به حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند.

او با اشاره به اینکه برای جذب همیاران طبیعت سامانه‌ای تشکیل شده است، ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۷۳۱ نفر تحت عنوان محافظان افتخاری در سامانه همیاران طبیعت منابع طبیعی استان اصفهان عضو شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: افرادی که متقاضی و علاقه مند به همکاری با منابع طبیعی هستند با مراجعه به سامانه https://hamyartabiat.frw.ir می‌توانند ثبت نام کنند که پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و صدور گواهینامه، در ۱۱۱ بلوک حفاظتی به عنوان محافظان طبیعت، قرقبانان را در زمینه محافظت و مقابله با حریق و فرهنگسازی همراهی می‌کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه از ۱۰.۷ میلیون هکتار وسعت استان، ۹.۵ میلیون هکتار عرصه ملی است که ۶.۳ میلیون هکتار آن را مراتع و ۳.۲ هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد، اضافه کرد: ۴۱ هزار هکتار وسعت جنگل‌های زاگرسی استان در دو شهرستان فریدونشهر و سمیرم قرار دارد و نقشی که این جنگل‌های زاگرسی در تأمین آب و جلوگیری از فرسایش خاک دارد، اهمیت حفاظت و مراقبت از آنها را دو چندان می‌کند.

در این بازدید همچنین عباس قاسمی رامشه مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خبرگزاری مهر را فعال‌ترین رسانه استان در حوزه منابع طبیعی و محیط‌زیست دانست و از ندا سپاهی خبرنگار این خبرگزاری تقدیر کرد.

گفتنی است مشروح گفت‌وگوی خبرنگار مهر با مدیر کل و معاونان منابع طبیعی استان اصفهان به زودی در این خبرگزاری منتشر خواهد شد.

 
بازدید : 486
12 اسفند 1400 ساعت 09:35 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چگونه دیگرى را اصلاح می‌کند کسى که خودش را اصلاح نکرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک