جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 291
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26592
عناوین مهم خبری :
امام جمعه اصفهان : درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی به سلامت جامعه و اقتصاد کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز پنجشنبه در گردهمایی ائمه جمعه و حافظان انفال استان اصفهان در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان افزود: ائمه جمعه و جماعات باید این موضوعات را به خوبی برای مردم تبیین کنند.

وی ادامه داد: اگر ۸۵ میلیون ایرانی خود را به غرس نهال ملزم و خود را موظف به حفاظت از منابع طبیعی بداند ثمره و نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: پس از انقلاب اسلامی شاهد دستاوردهای زیادی در عرصه های گوناگون بودیم که یکی از منابع طبیعی است که قدم های خوبی برداشته شده است.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: هر کجا که با مشکل موجه شدیم دلیلش دشمن بوده و با این وجود فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به کارهای معجزه آسا در زمینه های مختلف مانند آب، برق، جاده سازی و منابع طبیعی پس از انقلاب اسلامی گفت: در طول تاریخ هیچگاه اهداف انبیا بطور کامل پیاده نشد اما در جمهوری اسلامی با توجه به فهم بالای مردم شاهد رشد همه جانبه بودیم.

همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان در این جلسه تصریح کرد: در سال جاری ممیزی همه اراضی ملی در استان تعیین تکلیف و تکمیل شد و سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و منابع طبیعی استان اصفهان صادر شد.

محمدعلی کاظمی ادامه داد:  بر همین اساس اراضی ملی و دولتی استان در سطح ۹.۵ میلیون هکتار تثبیت مالکیت شد.

وی افزود: استان اصفهان ۶.۵ میلیون هکتار رویشگاه مرتعی دارد که در بیش از یک میلیون هکتار آن محصولات فرعی کشت می‌شود و حدود ۲۰۰ هزار نفر در این بخش فعالیت می کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: درآمد استان از محل تولید محصولات فرعی صادراتی مانند کتیرا، کرفس کوهی، آنغوزه، فلفل بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان است.

کاظمی گفت: در سال جاری ۱۱۷ هکتار اراضی بیابانی استان نهال کاری شد و به این ترتیب از سال ۱۳۴۵ تاکنون جمع نهالکاری در استان را به ۳۱۰ هزار هکتار رساند.

همایش ائمه جمعه شهرستان‌های استان و حافظان انفال امروز با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان جنگلها و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و با هدف ترغیب هر چه بیشتر مردم به حفظ منابع طبیعی به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد.

در پایان این جلسه نماینده ولی فقیه در سازمان جنگلها و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نهال غرس کردند.

استان اصفهان به مرکزیت شهرستان اصفهان با ۲۸ شهرستان، مساحتی معادل ۱۰.۷ میلیون هکتار دارد که بیش از ۹۰ درصد از این مساحت معادل ۹.۸ میلیون هکتار عرصه‌های منابع طبیعی و ملی و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار جنگل معادل چهار درصد، ۶ میلیون هکتار مرتع معادل ۶۴ درصد و سه میلیون هکتار بیابان معادل ۳۲ درصد است.

بازدید : 324
12 اسفند 1400 ساعت 08:32 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک