جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1365
  • بازدید دیروز : 1835
  • بازدید این ماه : 22493
عناوین مهم خبری :
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از اجرای طرح جایگزینی سوخت فسیلی و یارانه حمل سوخت برای ۶۲۵ خانوار غرب این استان در سال جاری خبر داد.

محمدعلی کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح از جمله برنامه‌های حفاظتی و حمایتی است که در قالب تحویل وسایل گرمایشی منازل، تجهیزات پخت و پز، سیلندر گاز و آبگرمکن گازی برای کاهش وابستگی خانوارهای ساکن در مناطق جنگلی به چوب درختان و حفاظت از جنگل‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از آنجا که جنگل های زاگرسی در مناطق غرب و جنوب استان قرار دارد طرح جایگزینی سوخت‌های فسیلی نیز برای شهرستان‌های مُشرف به این نواحی بویژه فریدونشهر انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان با اشاره به دیگر طرح های حمایتی و حفاظتی سال جاری خاطرنشان کرد: اجرای ۷.۵ کیلومتر کمربند حفاظتی و انجام عملیات پیش آگاهی و کنترل آفات در سطح پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از جنگل های استان دیگر طرح ها را شامل می‌شود.

کاظمی اضافه کرد: احیاء و بازسازی عرصه های تخریب یافته ناشی از فعالیت های معدنی در ۱۴۰ هکتار و پهنه بندی مدیریت حریق در یک میلیون هکتار از دیگر طرح های این بخش است.

وی تصریح کرد: پاسخگویی به ۳۳۰ استعلام مربوط به معادن در مجموع به مساحت بیش از ۳۰۳ هزار هکتار و موافقت فعالیت های معدنی در گستره بیش از ۱۴ هزار هکتار دیگر اقدامات این بخش بوده است.

۱۵ تا ۲۲ اسفند به‌ "هفته منابع طبیعی و درختکاری" نامیده می‌شود. 

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با ۲۸ شهرستان، مساحتی معادل ۱۰.۷ میلیون هکتار دارد که بیش از ۹۰ درصد از آن معادل حدود ۹.۸ میلیون هکتار را عرصه‌های منابع طبیعی و ملی و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار را جنگل (معادل چهار درصد)، ۶ میلیون هکتار مرتع (معادل۶۴ درصد) و سه میلیون هکتار بیابان (معادل۳۲ درصد) در برگرفته است.
جنگل‌های استان اصفهان بطور عمده در شهرستان های فریدونشهر با ۴۰ هزار هکتار و سمیرم با ۲۵ هزار هکتار قرار دارد.

استان اصفهان از نظر تقسیم‌بندی نواحی رویشی در ۲ ناحیه زاگرسی و ایران تورانی قرار گرفته است که ناحیه رویشی زاگرسی، غرب و جنوب استان را شامل می‌شود و بقیه مناطق جزو ناحیه رویشی ایرانی تورانی به شمار می‌رود

بازدید : 263
18 اسفند 1400 ساعت 02:35 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نه به چیزی که از دست میدهید نا خشنود شوید و نه به چیزی که به دست می اورید خوشحال و شادمان . چرا که هر دو ناپایدار است و فانی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک