جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1652
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 79809
عناوین مهم خبری :
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان: تخریب کنندگان منابع طبیعی ابایی از نابودی محیط زیست ندارند
تخریب کنندگان منابع طبیعی ابایی از نابودی محیط زیست ندارند

مهدی بصیری روز چهارشنبه در نشستی با عنوان "  چالش‌ها و فرصت‌های منابع طبیعی و محیط زیست ایران " به میزبانی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: برای نگهداری و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست باید آموزش و فرهنگ‌سازی در بین مردم و مسوولان افزایش یابد تا همگان در این زمینه سهیم شوند ؛  بر همین اساس باید تلفیقی از علوم اجتماعی و انسانی با علوم مربوط به طبیعت و سرزمین تلفیق شود تا شاهد گسترش آموزش‌ها و ارزش گذاری بیشتر به محیط زیست باشیم. 

وی با بیان اینکه مسائل مربوط به محیط زیست وحفظ منابع طبیعی کمتر در رسانه‌های جمعی دیده می‌شود اضافه کرد: برای مثال در این مقوله باید از ابزاری مانند فیلم و سینما بیشتر بهره برد تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود.  

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه حفظ سرزمین باید در همه جا مطرح شود خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها، آموزش پرورش و رسانه‌ها باید نقش خود را بهتر ایفا کنند تا فرهنگ حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی نهادینه‌سازی شود. 

بصیری اظهارداشت: نگرش مسوولان نیز باید تغییر یابد زیرا درک درستی از داشته‌های با ارزش طبیعی در بین بسیاری از تصمیم گیران و تصمیم سازان وجود ندارد. 

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه در حدود یک سال اخیر در گفته‌های مسوولان کمتر به توسعه پایدار اشاره شده است اظهارداشت: برنامه‌ها بیشتر حول محور تولید و اشتغال بوده اما به حفاظت از منابع طبیعی کمتر بها داده شده است. 

به گزارش ایرنا، نشست یک روزه چالش ها و فرصت های منابع طبیعی و محیط زیست ایران به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور مسوولان سازمان جنگل ها و مراتع و استادان و پژوهشگران به میزبانی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

۱۵ تا ۲۲ اسفند به‌ "هفته منابع طبیعی و درختکاری" نامیده می‌شود. 

 
بازدید : 345
22 اسفند 1400 ساعت 12:32 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چگونه دیگرى را اصلاح می‌کند کسى که خودش را اصلاح نکرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک