جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 412
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8593
عناوین مهم خبری :
کنترل ٣۵٠ هزار هکتار از کانون های بیابانی استان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: با این وجود تا رسیدن به پنج میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار مجموع وسعت کانون‌ها فاصله بسیار است.
محمدعلی کاظمی افزود: با توجه به افزایش قیمت اجرای طرح ها، نیاز است که اعتبارات نیز بیشتر شود تا بتوان مطالعات انجام شده را به طرح‌های عملی تبدیل کرد.
وی گفت: عملیات مرتبط با بیابان زدایی در سال ١۴٠٠ برای هر هکتار بیش از ١۵ میلیون تومان هزینه در برداشت که در مقایسه با سال‌های قبل چند برابر بیشتر شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان افزود: از سوی دیگر مشارکت همگانی دستگاه‌های اجرایی و مردم موضوع با اهمیت در کنترل ریزگرد و بیابان زدایی است.
محمدعلی کاظمی گفت: علاوه بر ٣٠٨ هزار هکتار نهال‌کاری در بیابان‌های استان، یک هزار و ١۵٠ کیلومتر بادشکن نیز در این مناطق اجرا شده است.
استان اصفهان با ۲۸ شهرستان، مساحتی معادل ۱۰.۷ میلیون هکتار دارد که بیش از ۹۰ درصد از آن معادل حدود ۹.۸ میلیون هکتار را عرصه‌های منابع طبیعی و ملی و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار را جنگل (معادل ۴ درصد)، ۶ میلیون هکتار مرتع (معادل۶۴ درصد) و سه میلیون هکتار بیابان (معادل۳۲ درصد) دربرگرفته است.
کنترل ٣۵٠ هزار هکتار از کانون های بیابانی استان
بازدید : 370
12 فروردین 1401 ساعت 12:18 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک