جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2159
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65295
عناوین مهم خبری :
دستگیری قاچاقچیان چوب و زغال در آران و بیدگل

دستگیری قاچاقچیان چوب و زغال در آران و بیدگل

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در یازدهمین روز تعطیلات نوروزی  هنگام گشت و کنترل‌های شبانه‌روزی موفق به شناسایی و دستگیری دو متخلف قطع درخت و تهیه زغال شدند. 

سید مجتبی شریفیان در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در این عملیات، ۲۵۰ کیلوگرم چوب و زغال قاچاق، یک دستگاه خودروی وانت و یک دستگاه موتور سیکلت شناسایی و ضبط شده و پرونده متخلفان به مرجع قضایی فرستاده شد.

وی تصریح کرد: گشت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی در سطح شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی فعال بوده و در صورت مشاهده قاچاق چوب، با قاچاقچیان برخورد قاطعی خواهند داشت و از مردم تقاضا داریم که همیار منابع طبیعی بوده و در صورت مشاهده، قاچاق چوب و تخریب منابع طبیعی با سامانه ۱۵۰۴ تماس بگیرند.

وی افزود: طبق ماده‌های ۴۲ و ۴۹ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، قطع درخت، تهیه هیزم از چوب‌های جنگلی، تهیه زغال و ساخت کوره زغال ممنوع است و تخلف از این قانون جرم بوده و ماموران یگان حفاظت در راستای اجرای قانون، تلاش می‌کنند. 

شریفیان گفت: جنگل‌های دست کاشت تاغ ۱۲۰هزار هکتار  از مساحت شهرستان آران و بیدگل را شامل می‌شود که ۴۰ درصد از جنگل‌های استان اصفهان و  شش درصد جنگل‌های دست کاشت ایران را تشکیل می‌دهد.

بازدید : 323
12 فروردین 1401 ساعت 12:25 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک