جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1567
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90594
عناوین مهم خبری :
در روز طبیعت در جنگل‌ها و مراتع آتش نیفروزیم

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور، سرهنگ رضا اکبری که به نوشهر سفر کرده بود، با اشاره به نزديك شدن به سيزده فروردين و روز طبيعت اظهار داشت: از هم ميهنان عزيز انتظار داريم اگر به عرصه‌هاي منابع طبيعي و جنگل‌ها مراجعه مي‌كنند از روشن كردن آتش اكيداً خودداري نمايند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی با اشاره به اینکه به منظور كنترل و پايش عرصه هاي جنگلي شماال كشور در روز طبيعت دو فروند بالگرد در استان هاي شمالي به رصد مناطق جنگلي مي پردازند، گفت:  با توجه به افزايش حجم جمعيت در اين روز، چنانچه فردي كه آتش روشن مي‌كند به نحو مطلوب و شايسته‌اي آنرا خاموش نكند ممكن است اين آتش به ساير نقاط جنگل سرايت كند.

به گفته اكبري در روز طبيعت از سوي منابع طبيعي استان و شهرستانها و همياران طبيعت كيسه هاي زباله در اختيار شهروندان طبيعت دوست قرار خواهد گرفت تا زباله هاي و پسمانده هاي غذايي شان را در طبيعت رها نكنند. 

فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي كشور يادآورشد: توقع داريم در روز طبیعت، شهروندان از مظاهر زيباي طبیعت لذت و استفاده كنند و از اين ميراث گرانبها و موهبت الهي به درستي بهره مند شوند.

اين مقام مسئول گفت: شماره تلفن هاي 139 و 1504 پل ارتباطي مردم با منابع طبيعي در سراسر كشور در اختيار عموم شهروندان است و همكاران منابع طبيعي به صورت شبانه روزي پاسخگوي اخبار و گزارشات ارسالي هستند. 

سرهنگ رضا اکبری همچنین در این سفر از خداپناه نعيمايي فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی چالوس که سال گذشته در حين انجام ماموريت درشهرستان چالوس از سوي يكي از متخلفين مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و مدتي در بيمارستان بستري شد، عیادت نمود.

فرمانده يگان حفاظت سازمان منابع طبيعي در ادامه  افزود: در سال گذشته 70 تن از نيروهاي منابع طبيعي و چهار تن از نيروهاي مردمي از عشاير غيور استان فارس توسط متجاوزين و متخلفين به منابع طبيعي مورد هجمه قرار گرفتند.

اين مقام مسئول با اشاره به آماده باش نيروهاي حفاظت منابع طبيعي سراسر كشور در قبل و حين تعطيلات نوروزي گفت: حدود 10 هزار نفر از نيروهاي حفاظتي در سراسر كشور مسئوليت تامين امنيت و حفاظت از عرصه‌های منابع طبيعي را در قالب دو هزار 750 گشت خودرويي و موتوري و 700 پاسگاه منابع طبيعي و 80 ايستگاه ايست و بازرسي محمولات جنگلي بر عهده دارند.

 
بازدید : 374
12 فروردین 1401 ساعت 10:47 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نیرومند ترین مردم آن است که خشم خویش را نگه دارد . (امام موسی کاظم ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک