جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4103
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 78003
عناوین مهم خبری :
طرح تنظیم ورود دام به مراتع ییلاقی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، معاون فنی این اداره کل از نشست هماهنگی پیرامون اجرای طرح مدیریت کوچ مراتع ییلاقی در استان خبر داد.
عبدالرضا مهاجری ، مهمترین هدف از برگزاری این نشست را ممانعت از ورود زود هنگام دام به مراتع ییلاقی استان با مشارکت فرمانداران شهرستان های مربوطه ، نیروی انتظامی ، مدیریت امور عشایر ، ادارات تابعه در شهرستان های استان و بهره برداران مرتعی بیان کرد.وی با اشاره به استقرار 18 پایگاه ثابت در شهرستان های سمیرم ، شهرضا ، لنجان ، نجف آباد ، چادگان ، فریدون شهر، فریدن و خوانسار که سطح آن برابر با یک میلیون و 750 هزار هکتار است گفت : اجرای این طرح از اواخر اسفندماه سال جاری آغاز و تا اواخر اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد.مهاجری ، جلوگیری از فرسایش خاک ، جلوگیری از رواناب و سیلاب ، ایجاد فرصت برای رشد و بذر دهی گیاهان مرتعی ، تقویت سفره آبهای زیر زمینی ، آبدهی بیشتر چاه ها ، تعدیل هوا ،  تولید اکسیژن و ایجاد فضایی برای گردشگری را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و اعتبار تخصیص یافته در این زمینه را ، 2 میلیارد ریال عنوان کرد.
گفتنی است : سطح مراتع استان اصفهان 6 میلیون و 300 هزار هکتار است که 41 هزار خانوار بهره بردار با 3/3 میلیون واحد دامی از علوفه آن استفاده می کنند و این در حالیست که تنها 98/1 میلیون واحد دامی آنها در یک فصل چرای 120 روزه مجاز به چرا در مراتع هستند .

بازدید : 2536
9 اسفند 1393 ساعت 11:44 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک