جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4147
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 78047
عناوین مهم خبری :
نهال کاری توسط امام جمعه شهر اصفهان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، همزمان با هفته منابع طبیعی مدیر کل  و جمعی از کارکنان این اداره کل  با امام جمعه شهر اصفهان دیدار کردند.
در این جلسه آیت الله طباطبایی نژاد ، ضمن برشمردن نعمتهای خداوند به بشر، منابع طبیعی را یکی از نعمتهایی دانست که به بشر اعطا شده است. ایشان در همین زمینه بیان داشت : بشر به مخلوقات خداوند و از جمله منابع طبیعی نیاز دارد و هر کاری که انسان برای حفظ منابع طبیعی انجام بدهد منفعت و سودش به خودش برمی گردد. تخریب منابع طبیعی ضرر زدن به حیات است و از نظر اسلام کسی حق ندارد به خودش ضرر بزند. 


امام جمعه شهر اصفهان بر نقش خانواده ها، معلمان، صدا و سیما و سایر نهادها بر فرهنگ سازی در حفاظت از منابع طبیعی تاکید ورزید و اظهار داشت : خانواده ها حفاظت از منابع طبیعی را که حیات بشر بر آن قرار دارد، باید مثل آموزه های دینی به فرزندان یاد بدهند، روحانیون در تریبون ها، معلمان در مدارس و صدا و سیما در برنامه های خود باید فرهنگ منابع طبیعی را گسترش دهند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در این جلسه بر لزوم حفظ منابع طبیعی از سوی این دستگاه اشاره کرد و بیان داشت: هر تصمیمی که در اداره کل منابع طبیعی اتخاذ می شود  بدون هیچ گونه تعصب قومی، شخصی و سیاسی بوده و کارکنان بدون هیچ چشمداشتی به انجام فعالیت می پردازند.
محمد حسین شاملی با تأکید بر اینکه حفاظت از پوشش گیاهی در رأس امور اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد، از توزیع 400 هزار اصله نهال در بین مردم خبر داد و گفت: امسال نزدیک به دو هزار هکتار از مناطق بیابانی استان،  نهال کاری و بذر کاری شدند.
در پایان، امام جمعه شهر اصفهان همراه با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در اقدامی نمادین و در آستانه روز درختکاری اقدام به کاشت نهال کردند.
بازدید : 2517
14 اسفند 1393 ساعت 08:27 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شادی و خوشبختی را هدف اصلی زندگی تان قرار دهید و کلیه فعالیت هایتان را بر اساس این هدف سازمان دهی کنید

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک