جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 419
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8600
عناوین مهم خبری :
نصب 60  دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای پشتکوه استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین انرژی های پاک بوده که فاقد هرگونه آلودگی زیست محیطی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره حفاظت و حمایت، از اجرای طرح تغییر الگوی مصرف سوخت با نصب آبگرمکن های خورشیدی ، در منطقه پشتکوه از توابع شهرستان فریدون شهر  خبر داد.
مرتضی رضایی با اشاره به اینکه نصب این آبگرمکن ها از سال 1390 آغاز شده است، افزود: این طرح در  23 روستای منطقه پشت کوه با جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 500 نفر اجرا می شود که تا پایان سال 1393، 60 دستگاه آبگرمکن در این بخش نصب شده است. وی هدف از اجرای این طرح را ، جلوگیری از قطع درختان وحفظ پوشش جنگلی در 40 هزار هکتار از جنگل های زاگرسی استان عنوان کرد.
رضایی هزینه انتقال و نصب به ازای هر دستگاه، آبگرمکن خورشیدی را 14 میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: 22 دستگاه آبگرمکن خورشیدی بصورت یارانه، در سال 1390 نصب و مردم از فواید و محاسن این  دستگاه بهره مند شدند.
به گفته وی، با توجه به استقبال جنگل نشینان این منطقه،  با مشارکت 50 درصدی متقاضیان و 50 درصد اعتبارات دولتی نصب این آبگرمکن ها ادامه پیدا کرد.لازم به ذکر است  در کشور ما، سالیانه 8 میلیون مترمکعب درخت و 600 هزار بوته به منظور تأمین انرژی گرمایشی از بین می رود و ایران از نظر دریافت انرژی خورشیدی در بین نقاط جهان در بالاترین رده ها قرار دارد . میزان تابش خورشید در ایران بین 1800 تا 2200 کیلو وات ساعت در متر مربع در سال تخمین زده شده است و در اکثر نقاط کشور بیش از 300 روز آفتابی وجود دارد، استفاده از انرژی های خورشیدی به دلیل هزینه های پایین می تواند از آلودگی های زیست محیطی بکاهد.


بازدید : 2300
8 اردیبهشت 1394 ساعت 12:31 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک