جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2378
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65514
عناوین مهم خبری :
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشوراعلام کرد: سیاست این سازمان در احیا و توسعه درختکاری، رویکرد اقتصادی است.

 به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خداکرم جلالی صبح امروز( چهارشنبه) در سفر به استان اصفهان و بازدید از طرح بیابان زدایی دشت سگزی گفت: استان اصفهان در احیاء و توسعه درختکاری با رویکرد اقتصادی جزء استان های پیشتاز کشور محسوب می شود و امسال اولویت سازمان جنگل ها گسترش مشارکت مردمی در بخش آبخیزداری، جنگل کاری و احیای مراتع است. 
جلالی افزود: طرح ترسیب کربن یکی از طرح های موفق سازمان جنگل هاست که نخستین بار با مشارکت سازمان ملل در استان خراسان جنوبی اجرایی شده و این طرح به دلیل مدل های موفقی که داراست تا کنون به بیش از 20 استان کشور تعمیم داده شده است.
رییس سازمان جنگل ها تصریح کرد: طرح ترسیب کربن به مسایل اجتماعی و اقتصادی بویژه معیشت مردم توجه خاصی دارد وامسال در استان اصفهان علاوه بر شهرستان « ورزنه» به سه شهرستان چادگان، برخوار و فریدن نیز تعمیم داده می شود. 
بر اساس این گزارش-   رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور در این سفر علاوه بر بازدید از منطقه بیابانی دشت سگزی ، از پروژه بیولوژیک آبخیزداری ، طرح بادام کاری مشارکتی در شهرستان چادگان و همچنین طرح بزرگ دهکده تفریحی، فرهنگی زاینده رود که به تازگی به پارک جنگلی تبدیل خواهد شد، دیدن کرد. 
                                                             ***
 استان اصفهان 10 میلیون و 700هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان 9میلیون و 500هزار هکتار آن را اراضی منابع طبیعی تشکیل می دهد.

 

 

بازدید : 1847
9 مهر 1394 ساعت 10:12 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن کس که از روزگار تجربه آموخت ، هرگز فریب جهانیان را نخواهد خورد . ( امام حسن عسکری ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک