جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1781
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90808
عناوین مهم خبری :
همایش طبیعت در آثار سهراب برگزار شد
همزمان با سال روز تولد سهراب سپهری شاعر نام آور و طبیعت گرای ایران ، همایش طبیعت در آثار سهراب در زادگاه این شاعر گرانمایه در دبیرستان سهراب سپهری مشهد اردهال کاشان برگزار گردید .
سخنرانی اساتید دانشگاه ، زنگ سهراب سپهری ، شعر خوانی ، نقاشی و خوشنویسی و در نهایت حضور بر سر مزار این شاعر گرانقدر از جمله برنامه هایی بود که در این همایش اجرا گردید .رضا شجری استاد دانشگاه کاشان در این همایش گفت : روح طبیعت گرای سهراب سپهری تشنه حقیقت و خداجویی در جای جای طبیعت است . در جایی که وقتی در بیابان های کاشان باران می بارد ، این تنور شقایق است که او را گرم می کند . سهراب سپهری عارفی است که خود را با طبیعت یگانه کرده و خدای خویش را تسبیح میکند .وی در ادامه گفت : طبیعت در منظر سهراب سپهری چیزی جز زیبایی نیست و تمامی اجزاء طبیعت  را به جا و لازم می داند  . شجری ادامه داد  سپهری به دنبال حقیقت است و خدا سپهری لای همین شب بو ها ست . خدا از دیدگاه سپهری در همین نزدیکی است .
استاد دانشگاه کاشان  خاطر نشان کرد  در حقیقت این طبیعت است که ذوق سهراب سپهری را به ظهور رسانده است .
معاون پشتیبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  در این همایش گفت :
در شعر و نقاشی های  سهراب سپهری مضامین طبیعت مانند دشت ، بیابان ، گل ، پرنده و ... به خوبی هویدا است  و باید مانند این شاعر گرانقدر با طبیعت عجین شده  و از آن الهام بگیریم .
 محمد علی کاظمی در ادامه به چالش های مهم منابع طبیعی در عصر حاضر اشاره  کرد و افزود : تغییر اقلیم ، کمبود منابع آب آشامیدنی ، بیابان زایی و آلاینده های زیست محیطی از مهمترین مشکلات ماست
وی گفت کاهش میزان بارندگی و تغییرات اقلیم باعث شده که طبیعت روند قهقرایی را طی کند .
گفتنی است در پایان این مراسم ، شرکت کنندگان در این همایش بر سر مزار سهراب سپهری گرد آمده و با قرائت فاتحه برای این هنرمند فقید طلب آمرزش کردند .بازدید : 3181
16 مهر 1394 ساعت 08:47 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که سستی و تنبلی نماید، حقوق دیگران را تباه می‏سازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک