جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3409
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 26286
عناوین مهم خبری :
بازدید مشاور سازمان جنگل ها از طرح های نهالکاری شهرستان  اران و بیدگل
نگهدار اسکندری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های نهالکاریآران وبیدگل به خبرنگاران اظهار کرد: درحال حاضر اعتبار این سازمان برای حفظ و حراست از عرصه های طبیعی بسیار ناچیز است و امیدواریم این مهم با کمک دولت تدبیر برای رفع معضلاتی از جمله پدیده ریزگردها محقق شود. 
وی در ادامه افزود: بیشترین آسیب و تخریب عرصه های طبیعی در سال های گذشته به دلیل جامع نگر و آینده نگر نبودن برنامه ها بوده است و دیدیم که تالاب جازموریان که روزی آبشخور و منبع علوفه دام بود و یا دریاچه ارومیه چگونه به کانون بحران در کشور تبدیل شده است.اسکندری با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری مبنی بر حراست از منابع طبیعی افزود: با توجه به وجود 2 میلیون هکتار جنگل های دست کاشت در کشور، لزوم مشارکت مردم برای حفظ منابع طبیعی ضروری است و باید این مهم به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی سیاست های سازمان جنگل ها، مراتع کشور را نیز جامع نگری و مشارکت مردم در حفاظت از عرصه های طبیعی کشور دانست.
اسکندری با اشاره به اینکه حفظ و توسعه جنگل های دست کاشت از اولویت های سازمان است، خاطرنشان کرد: بحث جامع نگری در استان ها با مدیریت استاندار و در شهرستان ها با مدیریت فرمانداران در حال پیگیری است.
وی افزود: مساله تخریب اراضی و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی را باید جدی گرفت، زیرا اگر توجه ویژه نشود، معضلی از جمله ریزگردها و گرد وغبار گسترش پیدا خواهد کرد و به بحرانی بزرگ تبدیل خواهد شد.


همچنین در مراسمی رئیس و قرقبان منابع طبیعی آران وبیدگل که هفته گذشته در درگیری با قاچاقچیان چوب تاغ زخمی شده بودند، قدردانی شدند.
قاچاق چوب و قطع درختان تاغ در آران و بیدگل با توجه به وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی و کمبود نیروی حفاظت، در حال افزایش است، به طوری که فقط در یکسال گذشته بیش از سه هزار و 700 درخت تاغ قطع و 93 پرونده قضایی تشکیل و بیش از 50 نفر در این ارتباط دستگیر شده اند.
قاچاق چوب تاغ به منظور تهیه زغال انجام می شود، چوب و زغال آن که آتش با دوامی دارد با قیمت بالا توسط افراد سودجو فروخته می شود. 
بیش از یک سوم تاغزارهای استان اصفهان در آران و بیدگل قرار دارد.
بازدید : 1867
26 بهمن 1394 ساعت 11:57 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

مردم با آنچه که نمی‏دانند، دشمنند. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک