جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1956
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1956
عناوین مهم خبری :
فصل شکفتن لاله‌های نیلوفری
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، روییدن لاله‌ها هم‌زمان با فرارسیدن بهار و شکفتن شکوفه درخت‌های میوه در نیاسر و در باغات آن همراه است ، همزمان با طلوع آفتاب گل‌های لاله باز و پس از غروب آفتاب بسته می‌شوند، گل‌های سرخ و سفید آن دارای چهار گلبرگ بوده که گلبرگ‌های آن‌ یک در میان سفید و سرخ است.

کارشناس فنی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت : گل‌هایی که در دشت‌های نیاسر به‌صورت خودرو می‌روید از نوع لاله بوده و ازلحاظ ساختار شناسی با آلاله متفاوت است.
علی خالویی افزود: لاله‌هایی که در دشت‌های نیاسر می‌روید از نوع سوسنیان یا «لیلیاسه» است ، این نوع لاله در دنیا 100 تا 150 گونه دارد و عمدتاً در آسیای مرکزی می‌روید.
وی گفت : این نوع لاله از نظر گیاه‌شناسی به دو گروه پرورش‌دهنده و خودرو تقسیم شده که در دشت‌های نیاسر و اراضی کشاورزی این منطقه عمدتاً به‌صورت خودرو می‌روید.
کارشناس فنی اداره منابع طبیعی و آبخیرداری کاشان خاطرنشان کرد: در ایران 19 گونه از این لاله به چشم می‌خورد اما به دلیل کم‌توجهی به لاله‌ها نمی‌توان گفت از چه نوعی هستند.
این لاله‌ها از طریق پیاز تکثیر می‌شوند ، گل‌های زیبای لاله همه‌ساله از اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت‌ماه با رویش در اراضی نیاسر زیبایی ، طراوت و شادابی خیره‌کننده‌ای را به چشم بینندگان القا می‌کند.

خالویی اضافه کرد: فصل رویش لاله‌ها و استفاده از این فرصت می‌تواند منبع‌ خوبی برای توسعه گردشگری و اکوتوریست این منطقه باشد که اداره منابع طبیعی کاشان از این قابلیت و توانمندی برای تکثیر این نوع از لاله‌ها، همچنین جذب و جلب گردشگر استقبال می‌کند
.
بازدید : 3095
4 اردیبهشت 1395 ساعت 11:08 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

منم که زمین را از عدالت لبریز می کنم ، چنان که از ستم آکنده است . امام مهدی ( عج)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک